Związkowcy blokują Sejm. Nikogo nie wypuszczą do domu11 maja 2012 Działacze "Solidarności" w ramach protestu przeciw podwyższeniu wieku emerytalnego zablokowali wyjścia z Sejmu. Zapowiadają, że politycy szybko nie wrócą do domów.
Niesiołowski mówi, o co chodzi tym, co "wyją przed Sejmem"11 maja 2012 Ustawa podwyższająca wiek emerytalny jest konieczna dla Polski; bez niej przyszłe pokolenia Polaków będą miały głodowe emerytury - tak poseł PO Stefan Niesiołowski ocenił uchwalone w Sejmie zmiany w systemie emerytalnym.
Wielka wojna o polskie autostrady i pieniądze11 maja 2012 Sejmowa komisja infrastruktury przekazała do dalszych prac w podkomisji projekt rezolucji wzywającej ministra transportu, by podjął działania mające na celu zapłatę zaległych sum firmom realizującym zamówienia publiczne, głównie budującym drogi i autostrady.
Uchwalili reformę emerytalną po myśli rządu. "Emerytalna eutanazja"11 maja 2012 Gorąca debata o emeryturach w Sejmie skończyła się przyjęciem projektu rządowego. Wcześniej opozycja nie szczędziła gorzkich słów premierowi Donaldowi Tuskowi. "Zajmijcie się tym, co robicie najlepiej - graniem w piłkę" - mówił Jacek Bogucki z Solidarnej Polski i przekazał premierowi piłkę futbolową od NSZZ "Solidarność".
Platforma chce ścigać gwałt z urzędu. Projekt w Sejmie10 maja 2012 PO złożyła w Sejmie projekt zmian w przepisach karnych, które spowodują, iż przestępstwo gwałtu będzie ścigane z urzędu - bez konieczności składania przez ofiarę wniosku w tej sprawie. PO proponuje zmiany w Kodeksie karnym i Kodeksie postępowania karnego.
Gorąco w Sejmie na początek. Awantura o porządek obrad09 maja 2012 Nie obyło się bez awantury już w trakcie głosowania nad porządkiem obrad w Sejmie. SLD i PiS próbowały zablokować plany koalicji. Mało tego - PiS już zapowiedział, że wszystko zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego.
Związkowcy nie dają za wygraną. Miasteczko wraca przed Sejm09 maja 2012 Związkowcy sprzed kancelarii premiera Donalda Tuska przenieśli się przed Sejm, gdzie rozstawili miasteczko namiotowe. Protestują przeciw rządowym pomysłom podniesienia wieku emerytalnego.
Polacy zmiażdżyli polityków. Dwie trzecie nie wie, co mówi?08 maja 2012 65 proc. badanych przez TNS Polska ocenia, że większość polityków nie zna się na tym, o czym mówi; 79 proc. uznało, że większość nie słucha racji innych; 76 proc. uważa, że politykom nie można ufać; według 84 proc. - politycy nie myślą o przyszłości kraju, lecz o najbliższych wyborach.
Sprawa telefonu Lecha Kaczyńskiego. Wniosek do posłów07 maja 2012 We wtorek do szefa sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, wpłynie wniosek o zwołanie nadzwyczajnego jej posiedzenia dotyczącego manipulacji przy telefonie Lecha Kaczyńskiego, do jakiej doszło na terenie Rosji - informuje "Nasz Dziennik".
Sondaże bezlitosne dla PO. Partia traci przewagę nad PiS28 kwietnia 2012 Sztabowcy PO mają poważny problem. Sondaże pokazują trend - partia Donalda Tuska każdego miesiąca traci przewagę nad konkurencją. W ciągu kilku miesięcy notowania Platformy spadły o kilkanaście procent. Tymczasem PiS odzyskuje poparcie i zbliża się do PO.