• SPAL Ferrara
  Piłkarze drużyny SPAL z Ferrary po 49 latach wracają do włoskiej ekstraklasy. Wprawdzie w sobotę przegrali w Serie B na wyjeździe 1:2 z Ternaną, ale na jedną kolejkę przed zakończeniem mają cztery punkty przewagi nad trzecim zespołem.
 • Paweł Wszołek
  Piłkarz Paweł Wszołek został wykupiony przez Veronę z Sampdorii Genua - poinformował pierwszy z włoskich klubów. Zespół reprezentanta Polski, który obecnie przechodzi rehabilitację po złamaniu ręki, w przyszłym sezonie będzie występował na zapleczu ekstraklasy.
 • Bartosz Salamon
  Bartosz Salamon zdobył bramkę dla Cagliari w meczu 41. kolejki włoskiej Serie B. Jego zespół, który już wcześniej zapewnił sobie awans do ekstraklasy, wygrał u siebie z Salernitaną 3:0. To drugi gol polskiego piłkarza w tym sezonie.
 • Kamil Glik
  Piłkarze Torino Calcio zapewnili sobie awans do włoskiej Serie A. W przedostatniej kolejce Serie B pokonali Modenę 2:0 i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. W składzie zabrakło kontuzjowanego Kamila Glika.
 • Piermario Morosini
  Kilkugodzinna sekcja zwłok Piermario Morosiniego nie wyjaśniła przyczyn jego śmierci. 25-letni piłkarz drugoligowego klubu włoskiego Livorno zasłabł na boisku podczas meczu, po czym zmarł w karetce wiozącej go do szpitala.
 • Piermario Morosini
  Prokuratura w Pescarze wszczęła śledztwo w sprawie śmierci piłkarza Livorno Piermario Morosiniego. Celem jest zbadanie, czy wpływ na tę tragedię miało opóźnienie przyjazdu karetki. Nie mogła ona dostać się na stadion, bo drogę blokował pusty wóz policyjny.
 • Piermario Morosini
  Podczas meczu drugiej ligi włoskiej zatrzymania akcji serca doznał 25-letni piłkarz Livorno Piermario Morosini. Mimo reanimacji gracz zmarł, a zawody przerwano. Z tego powodu odwołano wszystkie zaplanowane na ten weekend spotkania Serie A i B.
 • Jupitery
  Najbliższe mecze piłkarskie na stadionie Marassi w Genui, który dzielą kluby Genoa (Serie A) i Sampdoria (Serie B), mogą się nie odbyć z powodu niezapłaconych rachunków za energię elektryczną - poinformowała włoska agencja prasowa ANSA.
 • Kibice
  Kibice włoskiej Sampdorii Genua groźbami i pluciem na piłkarzy wyrazili niezadowolenie z wyników osiąganych przez drużynę. Do zdarzenia doszło po jednym z treningów. Szybka interwencja ochrony zapobiegła rękoczynom.