• Drew Barrymore
  Pierwszym dziecięcym aktorem był anonimowy francuski chłopiec, który w "Oblanym ogrodniku" braci Lumiére – pierwszym filmie fabularnym w historii kina – stawiał nogę na gumowym wężu. Najsławniejszym urwisem Hollywoodu z czasów kina niemego był z kolei Jackie Coogan, ale nawet jego przebiła Shirley Temple – mała, zaradna dziewczynka, która stała się ulubienica Ameryki, a potem całego świata. Oto "Szirlejka" i jej równie młodzi następcy...
 • Oscary po raz pierwszy wręczono 1929 r.
  Najmłodszą laureatką Oscara była sześciolatka, w 1944 r. o statuetkę walczył film o Marii Skłodowskiej-Curie, a w 2010 r. po raz pierwszy nagrodę za reżyserię przyznano kobiecie... Oto najciekawsze informacje z historii Oscarów.
 • Shirley Temple, największa dziecięca gwiazda kina nie żyje
  Shirley Temple odeszła w poniedziałkowy wieczór w swoim domu w Kalifornii. Miała 85 lat. Była najmłodszą zdobywczynią Oscara w historii kina i największą dziecięcą gwiazdą w dziejach. Niezapomnianą "Heidi", "Małą księżniczką" i "Złotowłosym brzdącem" Hollywood.
 • Shirley Temple nie żyje
  Legenda Hollywood, najmłodsza zdobywczyni Oscara w historii, Shirley Temple zmarła w wieku 85 lat – podaje BBC.
 • Warren Beatty
  Z ekranów zniknęli nagle, często w szczytowym momencie swojej kariery. Aż trudno uwierzyć, że tak dawno ich nie widzieliśmy. Oto 10 gwiazd kina, na których powrót na duży ekran i kolejne wielkie role warto czekać.
 • Najsłynniejsze suknie ślubne wszech czasów.
  Panny młode, które wystąpiły w tych kreacjach, miały śluby jak z bajki. Nie tylko ich suknie były wyjątkowe. Cały świat śledził doniesienia na temat gości biorących udział w tych niezwykłych wydarzeniach, przebiegu uroczystości i przygotowaniach do nich. Każdy z tych ślubów wywoływał emocje tłumów, a suknie "wybranek szczęścia" zapierały dech w piersiach zarówno gawiedzi, jak i możnych tego świata. Niestety, bajkowa oprawa ceremonii zamążpójścia nie wszystkim kobietom zagwarantowała udane małżeństwo. Ich związki, z różnych powodów, rzadko przechodziły do historii jako szczególnie trwałe, ale kreacje, które prezentujemy, na zawsze pozostaną w pamięci wszystkich. Oto suknie ślubne wszech czasów!