Anastasi: Moi chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony18 września 2011 Po meczu o brązowy medal mistrzostw Europy siatkarzy Polska - Rosja 3:1 powiedzieli:
Koszmar Polaków powraca w meczu o brązowy medal18 września 2011 Jeszcze nigdy polskim siatkarzom nie udało się wygrać z Rosją w mistrzostwach Europy. Zespół ten po rozpadzie Związku Radzieckiego gra pod własną flagą w ME od 1993 roku. Dzisiaj w Wiedniu obie drużyny spotkają się w meczu o brązowy medal.
Polacy poznali rywala, z którym powalczą o "brąz"17 września 2011 Siatkarze Serbii pokonali w Wiedniu Rosjan 3:2 (25:23, 17:25, 22:25, 33:31, 15:13) w półfinale mistrzostw Europy. W finale zagrają z Włochami, którzy wcześniej wygrali z Polakami 3:0.
Żygadło: Wykończył nas Michał Lasko17 września 2011 Dobra postawa Michala Laski w ataku, to zdaniem rozgrywającego polskiej ekipy Łukasza Żygadło główna przyczyna porażki biało-czerwonych z Włochami 0:3 w półfinale mistrzostw Europy siatkarzy w Wiedniu.
Jarosz: Włosi byli lepsi, teraz musimy się pozbierać17 września 2011 "Włosi byli dzisiaj lepsi. Teraz musimy się pozbierać przed meczem o brązowy medal. W niedzielę damy z siebie wszystko" - powiedział Jakub Jarosz po porażce polskich siatkarzy w półfinale mistrzostw Europy.
Polscy siatkarze przegrali z Włochami w półfinale17 września 2011 Polscy siatkarze przegrali w sobotę w wiedeńskiej Stadthalle z Włochami 0:3 (22:25, 21:25, 20:25) i w niedzielę zagrają o brązowy medal mistrzostw Europy.
Polak wiceprezydentem Europejskiej Konfederacji Siatkówki17 września 2011 Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski wybrany został w Wiedniu na jednego z siedmiu wiceprezydentów Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) . Funkcję szefa nadal sprawować będzie przez najbliższe cztery lata Luksemburczyk Andre Meyer.
Biało-czerwoni grają o finał. Będzie droga przez mękę17 września 2011 O godzinie 15.00 w wiedeńskiej Stadthalle polscy siatkarze rozpoczną z Włochami mecz półfinałowy mistrzostw Europy. Trzy godziny później na parkiet wyjdą Rosjanie i Serbowie.
"W kadrze nikogo nam nie brakuje"17 września 2011 Przed wyjazdem polskich siatkarzy na mistrzostwa Europy często mówiono o braku podstawowych zawodników w kadrze. Innego zdania jest grający na pozycji przyjmującego Michał Ruciak. "Nie uważam, żeby w reprezentacji kogokolwiek brakowało" - powiedział PAP.
Polacy powalczą o medal bez klimatyzacji i w upale16 września 2011 Dotychczasowe mecze w mistrzostwach Europy Polacy rozgrywali w halach hokejowych dostosowanych do potrzeb siatkówki. Kibice narzekali na chłód, zawodnicy na śliską powierzchnię. W wiedeńskim obiekcie, gdzie zagrają w półfinale, panują prawdziwe tropiki.