• Flaga NATO
  Polityka Rosji trwale zmieniła europejskie myślenie o bezpieczeństwie. Taką tezę potwierdza ostatnie spotkanie ministrów obrony NATO. Aneksja Krymu i rebelia w Donbasie spowodowały, że nawet prorosyjscy do tej pory Niemcy i Francuzi zaostrzyli kurs wobec Moskwy. Kreml tym samym pomógł wylansować koncepcję działania Sojuszu, którą popierały NATO-wskie jastrzębie, m.in. Polska i USA.
 • Żołnierze USA
  Kolejne rozszerzenie szpicy czyli nowych sił szybkiego reagowania - to najważniejszy temat rozpoczynającego się dzisiaj w Brukseli spotkania ministrów obrony krajów NATO. Politycy z 28 państw mają zdecydować o powstaniu nowych elementów oddziału, a także dać większe uprawnienia wojskowym dowódcom.
 • Jens Stoltenberg
  Szpica NATO powstanie dopiero w 2016. By jednak pokazać Moskwie, że pakt będzie bronił swych członków, sojusz tworzy tymczasowe siły szybkiego reagowania.
 • Amerykańscy żołnierze w czasie ćwiczeń NATO na Łotwie
  Baza wojskowych sił natychmiastowego reagowania NATO umieszczona na terenie Polski poprawi bezpieczeństwo kraju. Jednak nasze zaangażowanie się w wojnę z Państwem Islamskim już niekoniecznie.
 • Bronisław Komorowski na szczycie NATO
  Do Polski przyjadą dodatkowi żołnierze NATO. Potwierdził to prezydent Bronisław Komorowski podczas kończącego się w Walii szczytu przywódców Sojuszu.