"Pan Ziobro musi sobie wybrać: Oddziały, hordy, watahy..."
07 lipca 2011 Eurodeputowany SLD Marek Siwiec pisze na swoim blogu w Onet.pl o
wczorajszej awanturze w Parlamencie Europejskim ze Zbigniewem Ziobro:
"Już w czasie dyskusji zorientowałem się, że najbardziej zabolało go
użycie przeze mnie słów »uzbrojone bandy« w stosunku do funkcjonariuszy
dokonujących w godzinach wczesnorannych zatrzymań, przeszukań oraz tych,
którzy to wszystko filmowali. Mogłem użyć słowa: oddziały, grupy,
hordy, watahy. (...) Pan Ziobro musi sobie wybrać".