• Bursztyn
  Rosyjscy policjanci znaleźli w Kaliningradzie skarb wart 87 milionów euro. Federalna Służba Bezpieczeństwa podejrzewa, że znalezisko należało do rosyjskiego biznesmena Wiktora Bogdana, oskarżanego w Rosji o wyłudzenie kwot sięgających dziesiątek milionów euro.
 • Alpinista na Mont Blanc
  Na szkatułkę zawierającą szafiry, rubiny i szmaragdy natknął się francuski alpinista wspinający się na Mont Blanc. Szacuje się, że znalezione przez niego klejnoty są warte nawet 246 tysięcy euro.
 • Pióro
  Na list i gazetą datowaną na 12 listopada 1932 r. natrafiono w poniedziałek w trakcie wymiany okien w gdańskim Dworze Artusa. Znalezisko sprzed 80 laty trafi do zbiorów placówki, a w jego miejsce muzealnicy przygotują własny zestaw z przesłaniem dla potomnych.
 • Logo PZU
  Jeszcze w tym tygodniu może zostać podjęta decyzja o sprzedaży 10 proc. akcji PZU - uważają cytowani przez "Parkiet" analitycy. Oznacza to do 3 mld zł więcej w budżecie państwa.
 • Pracujący archeolodzy
  Polscy archeolodzy podczas kampanii wykopaliskowej w Risan (Czarnogóra) natrafili na wiele ciekawych obiektów. Odnaleźli m.in. kolejny skarb monet, mury sprzed ponad 2 tys. lat i fragmenty cennych naczyń ceramicznych.
 • Starożytny naszyjnik
  Fragmenty naszyjników i napierśników sprzed ok. 2,5 tys. lat odnaleźli i przekazali do muzeum w Olsztynie poszukiwacze skarbów z Iławy. Według archeologów to drugie po wojnie tak cenne znalezisko z wczesnej epoki żelaza odkryte na Warmii i Mazurach. Biżuterię wydobyto z torfu na brzegu wyschniętego jeziora
 • Znaleźli wrak statku Port Nicholson. Na pokładzie platyna warta miliardy?
  Czy Amerykanie znaleźli na dnie Atlantyku prawdziwy skarb? Poszukiwacze z firmy Sub Sea Research twierdzą, że trafili na wrak statku wypełnionego platyną - podaje BBC.
 • Skarb (zdjęcie ilustracyjne)
  W północnej Anglii poszukiwacz-amator odnalazł srebrny skarb Wikingów - poinformował serwis internetowy Daily Mail.
 • Rozkopali podłogę zabytkowego kościoła. Zakonnik szukał złota
  Policja z Lwówka Śląskiego (Dolnośląskie) zatrzymała sześciu mężczyzn, którzy prowadzili na terenie zabytkowego kościoła nielegalne wykopy. Rozkopali podłogę świątyni w poszukiwaniu...sztabek złota. Jednym z poszukiwaczy skarbów był zakonnik.
 • Świątynia, w której odkryto warty 22 miliardów dolarów skarb
  W świątyni Śri Padmanabhaswamiego w mieście Triwandrum w stanie Kerala na południu Indii odnaleziono drogocenny posąg i klejnoty szacowane na 22 mld USD - podały w poniedziałek lokalne media. Miejscowy maharadża twierdzi, że skarb należy do niego.