• Joaquin "El Chapo" Guzman
  Sąd federalny w Nowym Jorku skazał w środę meksykańskiego barona narkotykowego Joaquina „El Chapo” Guzmana na dożywocie za m.in. handel narkotykami i pranie pieniędzy oraz dodatkowo na 30 lat więzienia za nielegalne posiadanie broni.
 • Aleksiej Nawalny
  Aleksiej Nawalny, jeden z liderów opozycji antykremlowskiej w Rosji został skazany w poniedziałek przez sąd w Moskwie na dziesięć dni aresztu administracyjnego. Nawalny był sądzony za udział w demonstracji w obronie dziennikarza śledczego Iwana Gołunowa.
 • Broń na drukarce 3D
  Brytyjski sąd uznał w środę 26-letniego studenta za winnego w przełomowej sprawie dotyczącej oskarżenia o wyprodukowanie działającej broni palnej za pomocą drukarki 3D. To pierwszy taki przypadek w historii Wielkiej Brytanii.
 • Sądownictwo, trzecia władza. Zdjęcie ilustracyjne.
  Były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w czasach rządów Donalda Tuska, Tomasz Arabski został skazany za niedopełnienie obowiązków podczas przygotowania lotu, który skończył się katastrofą w Smoleńsku. W procesie, który wytoczyły mu rodziny ofiar tragedii, sąd orzekł wyrok 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Za winną została uznana także jedna z urzędniczek. Wyroki nie są prawomocne, można się spodziewać odwołań obrony i kolejnych rozpraw.
 • Sędzia wyrok
  Nowelizacja Kodeksu karnego przewiduje, że w określonych sytuacjach sąd będzie mógł orzec karę dożywotniego pozbawienia wolności z zakazem ubiegania się o przedterminowe, warunkowe zwolnienie. Sędziowie zapowiadają, że nie będą stosować takich kar i tłumaczą, dlaczego. 
 • Sebastian K.
  Jak dowiedziało się TVP Info, Sebastian K. został zwolniony przez sąd z zamkniętego zakładu psychiatrycznego. Mimo zarzutów o charakterze terrorystycznym nie został zamknięty w zakładzie karnym, bo stwierdzono, że jest niepoczytalny - podaje we wtorek TVP Info.
 • prawo sędzia sąd
  Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał w poniedziałek Hansa G. - działającego w Polsce niemieckiego przedsiębiorcę - za winnego szerzeniu mowy nienawiści wobec Polaków. Sąd nakazał G. przeprosić powódkę. Mężczyzna ma też zapłacić 50 tys. zł tytułem zadośćuczynienia.
 • Sejm
  Sejm uchwalił w nocy ze środy na czwartek nowelizację Kodeksu wyborczego, autorstwa posłów PiS. Zmierzył się też z nowelizację przepisów o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność, nowelą ustawy o opłatach abonamentowych i zarobkach kadry kierowniczej w NBP. W głosowaniu nad tą ostatnią przepadły wszystkie wnioski opozycji. 
 • Mężczyzna przed tłumem dziennikarzy z mikrofonami
  Skazany prawomocnym wyrokiem Łukasz Podmostko, który kandydował w wyborach samorządowych z list Koalicji Obywatelskiej, został usunięty z Nowoczesnej - poinformował w czwartek PAP przewodniczący Koła Nowoczesnej w Ostrołęce Bartosz Truszkowski.
 • Hanna Zdanowska
  Skazany prawomocnym wyrokiem radny powiatu wołomińskiego Andrzej Zbyszyński, który miał ubiegać się o reelekcję z list PiS, wycofał swoją kandydaturę; czekamy na rezygnację z kandydowania prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej - poinformował w środę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.