• Do gry o reformę służby zdrowia włącza się Narodowy Fundusz Zdrowia, który nieoficjalnie proponuje wzrost składki zdrowotnej z 9 do 11 proc. Takie rozwiązanie popiera również doradca Andrzeja Dudy prof. Piotr Czauderna.
 • Konstanty Radziwiłł
  "Rozważamy pomysł, by wynagrodzenia na rezydentury były wypłacane w formie stypendium (...). Lekarze musieliby potem pracować w Polsce. Gdyby chcieli wyjechać, musieliby zwrócić pieniądze, mówi w wywiadzie dla "DGP" minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł
 • Nowy system rozliczania z NFZ
  Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie płacił lekarzom za pacjentów, którzy nie mają opłaconych składek zdrowotnych. Do tej pory, każdego miesiąca lekarz otrzymywał miesięcznie 8 złotych za każdego pacjenta, który miał złożoną u niego deklarację.
 • Palacz ma płacić większe składki zdrowotne?
  Powstał zaskakujący sojusz: przeciwnicy i zwolennicy palenia protestują przeciwko wyższym składkom na ubezpieczenie zdrowotne dla palaczy.
 • W czasach kryzysu HTA jest jeszcze ważniejsze niż zwykle
  Eksperci ds. oceny technologii medycznych, którzy zgromadzili się w Krakowie na VII Międzynarodowym Sympozjum Evidence-Based Health Care „HTA for Crisis” szukali sposobu na zniwelowania konsekwencji niedostatecznych środków na ochronę zdrowia w Polsce i innych krajach Europy. Według nich kluczem do sukcesu jest HTA.
 • Absolwenci studiów
  ZUS jest zasypywany wielką liczbą wniosków od studentów o wydanie zaświadczeń o wysokości składki zdrowotnej. Takich dokumentów żądają uczelnie od osób, które ubiegają się o stypendium.
 • Do lekarza koniecznie z dowodem wpłaty składki zdrowotnej
  Mimo nakazu ustawy, rząd nie przygotował przepisów, które umożliwiłyby wprowadzenie elektronicznych kart NFZ - informuje "Gazeta Polska codziennie".
 • Pracy wolimy szukać sami, nie liczymy na pośredniaki
  Wcale nie pracują w szarej strefie, po prostu nie są zainteresowani ofertami z urzędów pracy. 830 tysięcy osób bez zajęcia nie było w ubiegłym roku zainteresowanych tym, co mają im do zaproponowania pośredniaki.