• Czerwony dywan w Wenecji. Tak w 2015 pozowali Diane Kruger oraz Joshua Jackson
  Za dwa dni rozpocznie się 73. edycja festiwalu w Wenecji, najstarszej imprezy filmowej na świecie. O Złotego Lwa na Lido powalczy 20 tytułów
 • Norah Jones na dobre z The Little Willies
  Dziesięć lat temu Norah Jones była taką sensacją w show-biznesie jak dzisiaj Adele. Jednak jeszcze przed 30. rokiem życia postanowił udać się na częściową emeryturę.
 • Złote Lwy dla "Essential Killing" Skolimowskiego
  Złote Lwy 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych otrzymał film "Essential Killing" i jego reżyser Jerzy Skolimowski . Platynowe Lwy przyznane zostały, nieobecnym na gali, Tadeuszowi Konwickiemu i Romanowi Polańskiemu. Srebrne wyróżnienie otrzymał Jan Komasa za "Salę Samobójców".
 • Nagrodzony w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych – "Chrzest"
  Film "Musan il-gy" południowokoreańskiego reżysera Park Jung-Bum wygrał konkurs główny "Wytyczanie drogi" zakończonego w sobotę Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera w Krakowie. W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych zwyciężył "Chrzest" Marcina Wrony.
 • "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego uhonorowane Nagrodą Specjalną Jury w Wenecji
  Niezwykłe doświadczenie dla zmysłów, mistrzowsko wyreżyserowana opowieść o żądzy przetrwania - tak francuscy recenzenci piszą o najnowszym filmie Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing". Współprodukowany przez Polskę dramat wszedł w środę na ekrany kin we Francji.
 • Laureaci i zaproszeni goście: Robert Więckiewicz, Jacek Hamela, Ewa Piaskowska, Bogdan Zdrojewski, Joanna Macha, Jerzy Skolimowski, Andrzej Serdiukow, Jacek Borcuch, Arthur Reinhart, Małgorzata Zacharska i Adam Woronowicz
  W poniedziałkowy wieczór wręczono Polskie Nagrody Filmowe Orły 2011. Trzynastą, ale nie pechową uroczystość poprowadził debiutujący w tej roli "Warszawiak" Łukasz Garlicki. Filmem roku został obraz "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego, który zwyciężył również w kategorii najlepszy reżyser. "Miałem przygotowane przemówienie na luty. Ono brzmiało: >>Thank you, Academy<<. Przydało się w marcu" – żartował Skolimowski, nawiązując do lutowego rozdania Oscarów. Oto laureaci i goście gali w Teatrze Polskim...
 • Jerzy Skolimowski znów nagrodzony
  Jerzy Skolimowski jest nadzwyczajnym gościem festiwalu filmowego na włoskiej wyspie Capri, gdzie zaprezentował swój nagrodzony we wrześniu w Wenecji film "Essential Killing".
 • "Essential Killing"
  W poniedziałek w Walter Reade Theater w Nowym Jorku odbyła się premiera najnowszego filmu Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing". Pokaz nagrodzonego w Wenecji obrazu spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów.
 • Najpiękniejsza "Wenecja"
  W Konkursie Głównym 18. edycji Plus Camerimage zwyciężył Artur Reinhart, autor zdjęć do filmu "Wenecja" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego .
 • Jerzy Skolimowski odpowiedzialny za największy sukces polskiego kina od dwóch dekad
  Autor nagrodzonego w Wenecji "Essential Killing" nie chce, by jego film kojarzono z wojną z Al-Kaidą. Jerzy Skolimowski przekonuje, że nakręcił okrutną baśń o człowieku.