• David Gaboriaud
  W swoim życiu, a przecież wiele lat spędziłem we Francji, żabie udka jadłem może trzy razy w życiu. Kiedy słyszę o tym skojarzeniu, to zastanawiam się ilu Polaków zjada codziennie rano na śniadanie nóżki w galarecie albo flaki – mówi David Gaboriaud, kucharz i ambasador kampanii "French Touch".
 • Ślimak pomoże zadbać o piękną cerę?
  Ślimak, ślimak, pokaż... jak zadbać o twarz! Kosmetyki ze śluzu ślimaka to prawdziwy hit w Azji, ale specyfiki te zaczynają pojawiać się także i w Polsce, zdobywając coraz więcej zwolenniczek. Ponoć śluz ma wiele cennych właściwości, które przydają się w pielęgnacji skóry twarzy. Tak twierdzą naukowcy...
 • Przestępcy wpadli podczas próby sprzedania części ślimaczego łupu
  Policjanci ze Sztumu (Pomorskie) zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli 12 ton ślimaków. Złodzieje winniczków zostali zatrzymani chwilę po tym, jak próbowali sprzedać w skupie część łupu wartego w sumie 18 tys. zł - poinformowała w czwartek policja.
 • Wschodnioafrykańskie ślimaki-giganty
  Mogą ważyć pół kilograma i mierzyć 30 cm. Do Hiszpanii przybyła z Afryki i odtąd pustoszą tamtejsze pola. Na dodatek mnożą się na potęgę i mogą zaszkodzić człowiekowi. Czy skierują się wgłąb Europy?