• Towar wycofano ze sklepów
  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował  o wycofaniu ze sprzedaży smalcu Thalheimer Bauernwurst w różnych wariantach smakowych ze względu na możliwość występowania fragmentów metalu.
 • Olej kokosowy
  Czyżby dobra prasa dla oleju kokosowego właśnie się skończyła? W ostatnich latach był wychwalany przez dietetyków i w wielu domach niemal całkowicie wyparł masło, smalec czy inne tłuszcze nasycone. Tymczasem okazuje się, że wcale nie jest tak zdrowy.
 • Smażenie szpinaku
  Zdrowa i zbilansowana dieta powinna nie tylko opierać się na wyborze odpowiednich produktów spożywczych, ale również na odpowiedniej obróbce termicznej potraw. Do najbardziej kontrowersyjnych należy smażenie, jednak niektórzy z nas nie wyobrażają sobie codziennego jadłospisu bez odpowiednio przyrządzonego kotleta. A czy zastanawialiście się kiedyś, na czym powinniśmy smażyć? Dlaczego niektóre tłuszcze świetnie się do tego nadają, zaś inne trochę mniej?
 • Uniewinnienie w sprawie wyrabiania smalcu z psów
  Ze względu na brak wystarczających dowodów sąd uniewinnił dwie właścicielki gospodarstwa z Kłobucka koło Częstochowy. Prokuratura zarzucała im zabijanie psów i wyrabianie z nich smalcu.