• Borys Niemcow
  Mieszkańcy Moskwy składają kwiaty w miejscu śmierci Borysa Niemcowa. Dziś mija miesiąc od zamordowania lidera rosyjskiej opozycji. Morderca zastrzelił 56-letniego polityka w centrum rosyjskiej stolicy.
 • Borys Niemcow
  Jest nowy świadek w sprawie zabójstwa Borysa Niemcowa. Jak informuje dziennik "Kommiersant" - zeznania mężczyzny, który widział, jak zastrzelono opozycyjnego polityka, burzą dotychczasowe ustalenia prokuratorów. Dziś mija miesiąc od śmierci lidera rosyjskiej opozycji.
 • Aresztowania w związku ze śmiercią Borysa Niemcowa
  Zabójstwo Borysa Niemcowa miało zdyskredytować rosyjskie władze. Według agencji Interfax, taką wersję prowadzący śledztwo przyjął za priorytetową. Opozycyjny polityk został zastrzelony w centrum Moskwy wieczorem 27 lutego.
 • Domniemani zabójcy Niemcowa w eskorcie policji
  Według rosyjskich mediów Borysa Niemcowa zamordowali dżihadyści. Miał zostać zabity, bo wystąpił w obronie karykatur Mahometa. Potępił też styczniowy atak na redakcję tygodnika "Charlie Hebdo" w Paryżu.
 • Nowe nagranie wyjaśni zamach na Borysa Niemcowa?
  Prawo i Sprawiedliwość chce wspomnieć o Smoleńsku w rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącej morderstwa Borysa Niemcowa. Dokument ma być przyjęty w przyszłym tygodniu na sesji plenarnej w Strasburgu, a głosowanie poprzedzi debata.
 • Pogrzeb Borysa Niemcowa
  Skąpe informacje na temat okoliczności zabójstwa opozycjonisty Borysa Niemcowa. Rosyjscy śledczy milczą w tej sprawie. Tymczasem eksperci nie wykluczają, że zabójca mógł strzelać nie z jednego, a dwóch pistoletów.
 • Pogrzeb Borysa Niemcowa
  Sejm uczcił pamięć Borysa Niemcowa, rosyjskiego opozycjonisty zamordowanego w piątek w pobliżu Kremla. W specjalnej uchwale, przyjętej przez aklamację, wyrażono oczekiwanie, że okoliczności śmierci Borysa Niemcowa zostaną wyjaśnione, a sprawcy nie pozostaną bezkarni.
 • Radosław Sikorski w Sejmie
  "Ewolucja polityczna Rosji napawa coraz większym niepokojem" - tak marszałek Sejmu Radosław Sikorski komentuje zakaz wjazdu dla Bogdana Borusewicza na pogrzeb Borysa Niemcowa w Moskwie.
 • Prezydent Bronisław Komorowski
  Prezydent stwierdził, że decyzja o niewpuszczeniu Bogdana Borusewicza do Rosji jest niezrozumiała. W ocenie Bronisława Komorowskiego, marszałek Senatu był najbardziej odpowiednią osobą do reprezentowania Polski na pogrzebie zabitego opozycjonisty Borysa Niemcowa.
 • Bogdan Borusewicz
  To zastraszanie obrońców demokracji w Rosji - tak były wiceminister spraw zagranicznych Paweł Zalewski komentuje rosyjski zakaz wjazdu dla marszałka Senatu. Bogdan Borusewicz zamierzał wziąć udział w jutrzejszym pogrzebie Borysa Niemcowa.