• Vaclav Havel nie żyje. Kwaśniewski o Havlu: Odszedł wyjątkowy człowiek i przyjaciel Polski
  Odszedł bardzo wyjątkowy człowiek, dobry przyjaciel Polski i wielki Europejczyk - tak na wiadomość o śmierci Vaclava Havla zareagował b. prezydent Aleksander Kwaśniewski.
 • Vaclav Havel nie żyje. Buzek: Europa jest już trochę inna bez Havla
  Europa jest już trochę inna bez Vaclava Havla - tak szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek powiedział o zmarłym w niedzielę byłym prezydencie Czech i ocenił, że właśnie jemu Czesi i Słowacy zawdzięczają cywilizowane przejście od totalitaryzmu do demokracji.
 • Czesi w żałobie po śmierci Vaclava Havla
  Plac Wacława w Pradze utonął w kwiatach i płonących zniczach. Tysiące Czechów przychodzi tam, by oddać hołd zmarłemu pierwszemu prezydentowi Czech, wybitnemu pisarzowi, reżyserowi, opozycjoniście i politykowi, Vaclavowi Havlowi.
 • Vaclav Havel nie żyje. Trumna ze zwłokami Havla będzie wystawiona na Zamku Praskim
  Trumna ze zwłokami zmarłego w niedzielę Vaclava Havla ma zostać w środę wystawiona na Zamku Praskim - poinformował agencję CTK szef kancelarii prezydenta Czech.
 • Vaclav Havel zmarł w wieku 75 lat
  Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęto na świecie wiadomość o odejściu Vaclava Havla - ostatniego prezydenta Czechosłowacji i pierwszego przywódcy Czech po upadku komunizmu, dramaturga, legendy czechosłowackiej opozycji, obrońcy praw człowieka.
 • Vaclav Havel nie żyje. Tusk o Havlu: Był wielkim Europejczykiem
  Vaclav Havel był wielkim Europejczykiem, jednym z "ojców" jej kolejnego zjednoczenia - napisał w specjalnym oświadczeniu premier Donald Tusk. Przypomniał, że zmarły były czeski przywódca był przedstawicielem dawnych opozycjonistów, u których "racje rozumu spotykały się zawsze z racjami rozumu".
 • Wajda: Havel był niezwykłym artystą i bardzo szczególnym politykiem
  "W przyszłości chciałbym widzieć u władzy właśnie takich ludzi jak on. Miałbym do nich bezgraniczne zaufanie - Havel takie zaufanie właśnie budził" - mówi o Vaclavie Havlu reżyser Andrzej Wajda. Były prezydent Czech zmarł w wieku 75 lat.
 • Na Praskim Zamku - obok sztandaru prezydenta i na dziedzińcu - zawisły już czarne flagi żałobne
  Vaclav Havel stał się symbolem współczesnego państwa czeskiego, poprzez swą walkę z komunizmem oraz jako pierwszy prezydent wolnego kraju - oświadczył w niedzielę prezydent Czech Vaclav Klaus.
 • Vaclav Havel to jedna z największych postaci najnowszej historii Czech i Czechosłowacji
  Nie żyje Vaclav Havel - legendarny przywódca czechosłowackiej opozycji, dramaturg, pisarz i reżyser, a po upadku komunizmu ostatni prezydent Czechosłowacji oraz pierwszy prezydent Czech.
 • Vaclav Havel nie żyje. Lech Wałęsa: Jest to wielka strata
  "Czy ktoś go zastąpi? Nie, takiego doświadczenia, jakie on miał, ma mało ludzi. Ale chyba po tamtej stronie są też jakieś potrzeby i moje pokolenie, do którego należał, przechodzi do wieczności" - stwierdził Lech Wałęsa, mówiąc o zmarłym w niedzielę byłym prezydencie Czech Vaclavie Havlu.