• Dziecko ze smoczkiem
  Smoczek nie jest taki zły...
 • Dziecko ze smoczkiem
  Przodozgryz, tyłozgryz, stłoczenia zębów i diastema, to tylko część z wad zgryzu, które dotykają najmłodszych. Według badań, wady zgryzu mogą dotyczyć więcej niż połowy dzieci, a nawet do 80 proc. w wieku między 7. a 18. rokiem życia. Czy można tego uniknąć? Nie zawsze powodem są wady wrodzone - w równej mierze zgryzowi szkodzi długotrwałe stosowanie smoczka, ssanie kciuka, zbyt „miękka” dieta lub nawyk oddychania ustami utrwalony m. in. częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych, katarem siennym czy przerośniętym trzecim migdałkiem.
 • Seks
  Do 23 z 8 proc. miałby wzrosnąć VAT na prezerwatywy i smoczki dla dzieci. Do takiego pomysłu przymierza się resort finansów, podaje pb.pl.
 • Smoczek
  Rodzice, którzy wybierają smoczek dla swojego maleństwa coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na jego kolor, ale też jak jego używanie wpływa na zdrowie dziecka. Dlatego coraz większą popularność w Polsce zdobywają smoczki anatomiczne, których kształt, podobnie jak kształt brodawki piersi matki w czasie karmienia, jest dopasowany do jamy ustnej dziecka i tym samym wspiera jej zdrowy rozwój.
 • Smoczek
  Nie ma takiego drugiego produktu dla dzieci, który wzbudzałby tak wiele kontrowersji. Smoczek, bo o nim mowa, od lat ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników, będąc stale przedmiotem publicznej debaty. Jaka jest prawda o smoczku? Przynosi więcej szkody czy pożytku? I czy warto go podawać niemowlęciu?
 • Smoczek zaburza rozwój emocjonalny dziecka?
  To pierwsze tego typu doniesienie naukowe. Do tej pory obwiniano smoczka przede wszystkim za wady zgryzu. Okazuje się jednak, że ssanie "uspokajacza" może mieć w przyszłości poważne konsekwencje psychologiczne.
 • Rehabilitacja smoczka
  Najnowsze wyniki badań amerykańskich uczonych wprowadzają nieco zamieszania. Są też wbrew oficjalnym ustaleniom WHO. Dają mamom karmiącym piersią przyzwolenie na podawanie dziecku smoczka.
 • Ciepło koi ból niemowlęcia
  W pierwszych miesiącach życia dziecka czeka je mnóstwo szczepień. Maleństwa kiepsko je znoszą i mocno opłakują. Jak pomóc cierpiącemu niemowlakowi? Naukowcy zdradzają naprawdę bardzo prosty sposób.
 • Pozycja karmienia musi być wygodna zarówno dla dziecka, jak i dla taty
  Z pozoru wszystko wydaje się proste. Przecież potrzebne są tylko butelka i mleko, ale czy na pewno? Po wyjściu mamy z domu sprawy się komplikują, a w głowie zaczynają kłębić się pytania - który smoczek? Ile wody? Gdzie właściwie jest mleko?