• Jeroen Oerlemans
  Znany holenderski fotoreporter Jeroen Oerlemans został zastrzelony w niedzielę w Syrcie, na północy Libii, przez snajpera, najpewniej należącego do Państwa Islamskiego (IS). Oerlemans w 2012 roku przez tydzień przebywał w niewoli u dżihadystów w Syrii.
 • Strzelanina w Dallas
  Z informacji udostępnionych przez policję i lokalne władze wyłania się bardziej dokładny obraz strzelaniny w Dallas. Policja stanowa ujawniła np., że do likwidacji napastnika użyła po raz pierwszy w swej historii zdalnie sterowanej bomby latającej.
 • kamizelki chroniące przed bronią maszynową i snajperską
  Być może już wkrótce funkcjonariuszy BOR będą chronić nowoczesne kamizelki kuloodporne, opracowane przez polskie konsorcjum naukowo-przemysłowe. Nowy element wyposażenia ma zapewnić ochronę przed pociskami o wyjątkowo dużej prędkości i zdolności penetracji.
 • Piraci trzymają się świetnie...
  Jakie filmy nielegalnie ściągano w ostatnich 12 miesiącach? Już wiadomo. Listę produkcji, po które najczęściej w 2015 roku sięgali piraci, opublikował portal Variety.
 • Karabin snajperski
  Zdyscyplinowani, opanowani profesjonaliści precyzyjnie trafiający w cel, ale też zwiadowcy i mistrzowie maskowania się... Snajperzy bojowi, to więcej niż strzelcy. Biografie tych najlepszych w swoim fachu przedstawia książka "Snajperzy Drugiej Wojny Światowej". Autorami są czołowi historycy wojskowości, a każdy z rozdziałów czyta się niczym znakomitą powieść. 
 • Snajper z karabinkiem z celownikiem optycznym
  Trzy wystrzały snajpera skierowane były w prokuratura generalnego. Według ukraińskiej prokuratury w zamachu chciano zabić jej szefa Wiktora Szokina. Zamachowiec celował w okna jego gabinetu podczas narady prokuratora ze swoimi zastępcami.
 • 10 hitów na DVD: "Snajper"
  Nawet zawodowi krytycy nie są w stanie obejrzeć wszystkich filmów wchodzących na ekrany. Na szczęście obrazy te coraz szybciej trafiają na płyty DVD. Oto najgłośniejsze produkcje ostatnich miesięcy, które można już zobaczyć w kinie domowym.
 • Clint Eastwood nie myśli o emeryturze
  Clint Eastwood zajmie się reżyserią filmu biograficznego o bohaterskim pilocie Chesleyu Sullenbergu.
 • Snajper
  Inspektorat Uzbrojenia rozpoczął procedury dialogu technicznego na zakup samopowtarzalnych karabinów wyborowych wykorzystujących amunicję 7,62 mm x 51 NATO. 250 sztuk broni wraz z dodatkowym osprzętem miałoby trafić do Wojska Polskiego już w 2016 r.
 • Film roku: "Gwiazd naszych wina"
  "Gwiazd naszych wina" najlepszym filmem roku 2015 – tak zdecydowali widzowie MTV. Historię nastoletniej miłości z chorobą w tle nagrodzono aż trzema Złotymi Popcornami (Najlepszy film, Najlepsza aktorka i Najlepszy pocałunek). Kim są zwycięzcy MTV Movie Awards 2015? Oto lista laureatów...