• Badanie oka
  Współczesna okulistyka rozwija się bardzo szybko. Zabieg laserowy czy możliwość wszczepienia do wnętrza oka dodatkowych soczewek korygujących to tylko niektóre z metod leczenia wad wzorku.
 • Soczewka kontaktowa
  Kto może je nosić, a kto nie powinien? Czy można spać w soczewkach? Jakie są konsekwencje nieodpowiedniego noszenia soczewek?
 • Kobieta śpi
  Indywidualne soczewki kontaktowe korygują krótkowzroczność oraz niewielki astygmatyzm! Dzięki nowym możliwościom jakie daje okulistyka poprzez odpowiednie dobranie specjalnych soczewek zakładanych wyłącznie na noc można zmienić kształt rogówki i cieszyć się dobrym widzeniem w ciągu dnia.
 • Okulary przeciwsłoneczne
  Według najnowszych badań już prawie połowa Polaków ma problemy ze wzrokiem. Wydaje się, że wada wzroku to nie wyrok i po zastosowaniu odpowiedniej korekcji „okularnicy” mogą prowadzić tak samo aktywny tryb życia jak inni. Jednak osobom uprawiającym sporty i korzystającym z aktywnego wypoczynku noszenie okularów czy soczewek kontaktowych często przeszkadza. Niedogodności z tym związane pojawiają się zwłaszcza wiosną i latem, kiedy spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu oraz wyjeżdżamy na krajowe lub zagraniczne wojaże.
 • Męskie spojrzenie
  Oczy są najważniejszym kanałem komunikacji niewerbalnej. Zdrowe i pełne energii spojrzenie ułatwia kontakty zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Atrakcyjny wygląd oczu można podkreślić za pomocą soczewek kontaktowych akcentujących. Nadają one charakterystyczny błysk oczom, uwydatniają ich naturalną barwę oraz zaznaczają okolicę rąbką rogówki.
 • Badanie wzroku
  Profilaktyczne badania wzroku są zalecane w każdym wieku. Mogą uchronić od poważnych następstw wad lub chorób. Dziś, 9 października, obchodzimy Światowy Dzień Wzroku.
 • Policja
  To nie jest żart! Możesz dostać mandat, a nawet stracić prawo jazdy za kierowanie w soczewkach kontaktowych. Jakim cudem? Dziennik.pl poprosił ekspertów o wyjaśnienie. Wskazujemy też inne, nietypowe sytuacje za kółkiem, w których można się narazić na wysoką karę.
 • Dziecko śpi
  Liczba dzieci z wadami wzroku, jak alarmują okuliści, rośnie z roku na rok w szybkim tempie. Wielogodzinne spędzanie czasu przed ekranem monitora i telewizora oraz obciążenie procesem nauki, wymuszającym pracę oczu w bliskiej odległości, są głównymi przyczynami przybywającej ilości krótkowidzów. Jak można pomóc dzieciom z korzystając z ortokorekcji – metody leczenia wad wzroku, wyjaśnia specjalista Optometrii Klinicznej, Piotr Toczołowski z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok.
 • Soczewka kontaktowa z filrtami UV
  Promienie UV są szkodliwe dla naszej skóry, ale równie groźne są także dla naszych oczu. Aż 80 proc. promieni UV odbija śnieg – ta wiedza może nam się przydać na stoku lub podczas zwykłych zimowych spacerów.
 • Warto regularnie badać wzrok
  Jeśli uważasz, że masz dobry wzrok, możesz się mylić. Dużą grupę przyszłych pacjentów lekarzy okulistów stanowią osoby, które dziś są przekonane, że problemy ze wzrokiem ich nie dotyczą.