• Nagranie usterki po starcie Sojuza
  Rosyjska agencja kosmiczna opublikowała nagranie z kamery umieszczonej na rakiecie Sojuz i podała oficjalne powody awarii statku kosmicznego podczas startu z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie 11 października.
 • Rakieta Sojuz wystrzeliwana z kosmodromu Bajkonur
  Rosyjski załogowy statek kosmiczny Sojuz MS-10 uległ awarii po starcie z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Dwóch kosmonautów wylądowało awaryjnie na terytorium tego kraju - podały media w Rosji oraz NASA.
 • Rosyjski śmigłowiec Mi-8 czeka na lądowanie kapsuły Sojuz z astronautami z ISS
  Sojuz TMA-19M z trzema astronautami - Brytyjczykiem Timem Peake, Amerykaninem Timothym Koprą i Rosjaninem Jurijem Malenczenko wylądował pomyślnie w Kazachstanie.
 • Astronauci w drodze do kapsuły Sojuz
  Tak długiego pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jeszcze nie było. Dwaj astronauci spędzą na jej pokładzie dokładnie rok. Ich kapsułę Sojuz wystrzelono z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie
 • Międzynarodowa Stacja Kosmiczna
  Rosyjski statek kosmiczny Sojuz z Rosjaninem, Niemcem i Amerykaninem na pokładzie zacumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Lot Sojuza, który wystartował z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie, trwał około sześciu godzin.
 • Po kilkumiesięcznej misji troje astronautów wróciło z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię. Ich kapsuła Sojuz bezpiecznie wylądowała w Kazachstanie.
 • Międzynarodowa Stacja Kosmiczna
  Rosyjski statek Sojuz, który w niedzielę wystartował z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie, we wtorek rano przycumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie troje kosmonautów z Sojuza pozostanie do listopada.
 • Astronauta Donald Pettit wynoszony z kapsuły
  Rosyjski statek kosmiczny Sojuz pomyślnie wylądował w Kazachstanie, przywożąc na Ziemię trzech astronautów po ich trwającym ponad sześć miesięcy pobycie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
 • W Wigilię rosyjska rakieta przeleciała po niebie nad Europą
  Meteor? Kometa? Gwiazda Betlejemska? A może... Święty Mikołaj? To wideo to nie fotomontaż. Taki widok ukazał się mieszkańcom zachodniej Europy w wigilijny wieczór. Okazało się, że to nie UFO, i nie św. Mikołaj, ale rosyjska rakieta nośna statku Sojuz, która wyniosła go na orbitę 21 grudnia.
 • Rakieta ze statkiem kosmicznym Sojuz gotowa do startu w kosmodromie Bajkonur
  Z kosmodromu Bajkonur w Kazahstanie wystartowała rakieta ze statkiem kosmicznym Sojuz, w którym znajduje się trzech astronautów: Dan Burbank z USA oraz Rosjanie Anton Szkaplerow o Anatolij Iwaniszyn. Statek zmierza do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).