• Warszawa
  Wchodząca w sobotę nowa ustawa będzie skuteczna tylko wobec słabych. Pozostanie bezużyteczna wobec silnych.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Działka leżąca przy Pałacu Kultury i Nauki, potocznie nazywana Chmielną 70 (od jej starego adresu), ma wrócić do zasobu gruntowego Warszawy. Analizujemy, czy jest na to szansa
 • Infografika: Polska i Ukraina
  Jedna z polskich organizacji domaga się od ukraińskich władz zwrotu własności - informuje „Rossijskaja Gazieta”. Dziennik twierdzi, że do sądów w Kijowie i Łucku wkrótce wpłyną pozwy Polaków, którzy mieszkali przed wojną na terenach dzisiejszej Ukrainy.
 • Pociąg
  Kolejka do "złotego pociągu". Nikt nie zna zawartości wagonów, ukrytych gdzieś na Dolnym Śląsku, ale Światowy Kongres Żydów już zastrzega, że mogą to być rzeczy należące do Żydów.
 • Shailene Woodley na premierze "Zbuntowanej" w Londynie
  Na premierze "Zbuntowanej" w Londynie Casey Batchelor i Louise Hazel szokowały nagością. Ale nawet taki "występ" modelki i sportsmenki nie mógł przyćmić pojawienia się na czerwonym dywanie jej – skromnej i pięknej Shailene Woodley.
 • Shailene Woodley – rywalka czy następczyni Jennifer Lawrence?
  Gdy tylko Shailene Woodley dostała rolę w "Niezgodnej", media natychmiast okrzyknęły ją największą rywalką Jennifer Lawrence. Sporo je przecież łączy – obie są młode, utalentowane i urodziwe, obie zaczynały w niezależnych produkcjach, wcielając się w silne, kobiece bohaterki. Wreszcie obie wykazują zdrowe podejście do hollywoodzkiego blichtru. Tyle że zamiast konkurować, zaprzyjaźniły się…
 • Po 10 latach istnienia księgarnia Traffic zniknie prawdopodobnie z budynku przy Brackiej 25 - pisze gazeta.pl.
 • Wiele z roszczeń dotyczy Placu Defilad w samym centrum Warszawy
  W tym roku pieniędzy starczyło zaledwie na cztery miesiące. Co będzie w przyszłym? Rządząca Warszawą Platforma Obywatelska ostrzega, że stabilność finansowa miasta może stanąć pod znakiem zapytania. Wszystko przez lawinę wyroków o odszkodowaniach dla tych, którym po wojnie zabrano ziemię i nieruchomości na podstawie dekretu Bieruta - podaje "Gazeta Wyborcza".
 • Stadion Narodowy
  WSA w Warszawie uznał w środę skargę spadkobierców właścicieli terenu pod Stadionem Narodowym i uchylił decyzje Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej odmawiające im prawa do tych gruntów. Od wyroku przysługuje skarga kasacyjna do NSA.
 • Oscar
  Czarno-biały, i do tego francusko-belgijski film "Artysta" został wybrany najlepszym filmem i uhonorowany Oscarem. Spośród aktorek wyróżniono Meryl Streep, zaś wśród panów statuetkę otrzymał Jean Dujardin. Najlepszy reżyser to Michel Hazanavicius. którego wyróżniono za "Artystę".