• Wojskowa CASA
  Podczas piątkowego szkolenia spadochronowego w Leźnicy Wielkiej (Łódzkie) zginął żołnierz 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim - powiedział PAP oficer prasowy tej jednostki kpt. Tomasz Pietrzak. Okoliczności wypadku badają Żandarmeria Wojskowa i prokuratura.
 • Spadochroniarz
  Jakiś czas temu internet zachwycał się wyczynem Travisa Pastrany, wielokrotnego mistrza sportów motocyklowych, który wyskoczył z lecącego samolotu bez spadochronu . Nagranie zaimponowało maniakom skydivingu... Oto kolejny dzielny naśladowca!
 • Base jumping
  Elitarny, w pełni profesjonalny sport, w którym nie ma miejsca nawet na najmniejszy błąd. A jeśli już taki wystąpi nie ma czasu na zastanawianie się co dalej. Właściwie to tego czasu nie ma wcale.
 • Rekord Polski spadochroniarzy
  Oficjalnie 13 sierpnia po godzinie 12 został ustanowiony nowy Rekord Polski w dyscyplinie BIG-WAY czyli budowaniu wielkich powietrznych formacji. Po 9 próbach stu polskich spadochroniarzy utworzyło podniebną figurę w narodowych, biało-czerwonych barwach. Polska jest ósmym krajem na świecie, który dołączył do elitarnego „Klubu 100-WAY”.
 • Rekord polskich spadochroniarek
  11 sierpnia rano polskie spadochroniarki ustanowiły nowy Rekord Polski Kobiet 34 WAY w dyscyplinie Big Way oraz pierwszy Rekord Polski Head Down. Big Way polega na zbudowaniu przez zawodników w powietrzu ogromnej formacji zarówno w lataniu klasycznym, jak i w spadaniu głową w dół, czyli Head Down.
 • Alan Eustace
  57-letni Alan Eustace pobił rekord wysokości w skoku ze spadochronem. Wiceszef internetowego giganta Google, skacząc z wypełnionego helem balonu, poprawił osiągnięcie Felixa Baumgartnera z 2012 roku.
 • Spadochroniarz
  Przemysław Nowak, prezes portu lotniczego w Łodzi, zmarł wskutek obrażeń odniesionych podczas skoku spadochronowego. Do wypadku doszło na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim.
 • Ambasador USA skoczył na spadochronie
  Amerykański ambasador Stephen D. Mull to wielki miłośnik Polski. Ale z tej pozycji i w takich okolicznościach pewnie nie miał jeszcze okazji oglądać naszego kraju. Ambasador skoczył na spadochronie. Asekurował go kapitan Daniel Bobrowski, a towarzyszyli im w powietrzu żołnierze 6. Brygady Powietrznodesantowej.
 • Spadochron
  Spadochron ważący jedynie około 200 gramów - czyli szansa wyjścia cało z katastrof lotniczych dla każdego pasażera. Grupa chińskich naukowców pracuje nad stworzeniem spadochronów z aerożeli, które są najlżejszymi substancjami stałymi.
 • Miernik
  Śledczy mają wątpliwości, jakiego paliwa używał organizator skoków ze spadochronem - weryfikują, czy mogło się to przyczynić do awarii samolotu. 5 lipca w katastrofie zginęło 11 osób, tylko jedna ocalała.