• Plac Czerwony w Moskwie
  Rosyjska "Czarna lista" osób niepożądanych działa. O jej ogłoszeniu mówił na konferencji prasowej premier Danii. Mark Rutte ujawnił, że została ona rozesłana do wszystkich ambasad Federacji w Europie. Dodał, że jest na niej dwóch holenderskich parlamentarzystów i jeden były eurodeputowany.
 • Szwedzka policja od lat prowadzi nielegalną kartotekę Romów. Zawiera ona ponad 4 tys. nazwisk. Większość z osób znajdujących się na czarnej liście nigdy nie popełniła przestępstwa, a mniej więcej tysiąc z nich to kilkuletnie dzieci - ujawnił sztokholmski dziennik "Dagens Nyheter".
 • Mira Suchodolska
  Czym państwa straszono w dzieciństwie? Bebokiem? Dziadem? A może Fidolkiem Kaloryferowym? Niczym? Należycie więc do tej grupy osób, które nie boją się tych „strasznych Ślązaków” .
 • Spis powszechny przez internet tylko do czwartku
  Jeszcze tylko do czwartku w ramach spisu powszechnego można spisać się przez internet. Od piątku do końca miesiąca wywiady będą prowadzić rachmistrzowie spisowi, odwiedzając Polaków w ich mieszkaniach oraz ankieterzy przez telefon - poinformował w środę GUS.
 • CBA
  W ubiegłym roku odbył się spis rolny, w tym ruszy Narodowy Spis Powszechny. Kontrola GUS wykazała nadużycia na niespotykaną skalę, kwoty sięgają milionów złotych.