• Aleksis Tsipras
  Premier Grecji Aleksis Tsipras i prezydent Rosji Władimir Putin będą dziś rozmawiać przez telefon. Mają omówić współpracę w dziedzinie biznesu i energetyki. Poinformował o tym przedstawiciel greckiego rządu.
 • 67-letnia Eleni Nikolarakou
  Grecja gra na czas w sprawie długu wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Mimo, że formalnie to dzisiaj przypada ostateczny termin spłaty należności, Grecy uzyskali możliwość zrobienia tego pod koniec czerwca. Wtedy jednak będą musieli uregulować dług w całości, a nie w kilku transzach. Trwa przeciąganie finansowej liny, a zwykłym Grekom żyje się coraz gorzej, w niektórych miejscach bieda aż piszczy. Zobaczcie zdjęcia z Aten i prowincji...
 • Janis Warufakis, minister finansów Grecji
  Bankructwo Grecji to kwestia kilkunastu dni? Według najnowszych informacji Ateny nie mają już z czego spłacać rat kredytów, ani wypłacić pensji pracownikom. Premier prosi więc Europę o nadzwyczajne unijny szczyt w sprawie pomocy finansowej.
 • Zadłużenie Polaków
  Zaległe długi Polaków na koniec stycznia tego roku wyniosły 38,5 mld zł. Jak wynika także z danych BIG InfoMonitor najbardziej zadłużeni są mieszkańcy Śląska i Mazowsza.