• Bieganie
  Biegi survivalowe to wyzwanie wymagające od biegacza zarówno sporej dawki motywacji i determinacji, jak i przemyślanych treningów. W tym przypadku chodzi bowiem o to, że oprócz ścigania się, trzeba jeszcze pokonywać różne przeszkody. Aby dotrzeć na metę z poczuciem satysfakcji, konieczne jest więc solidne przygotowanie. Zdaniem fachowców na trening sprawnościowy warto wybrać kółka gimnastyczne, kalistenikę lub crossfit.
 • Grüner See
  Każdego roku, woda z topniejącego w górach śniegu, zalewa okoliczne tereny tworząc raj dla miłośników nurkowania. Niezwykłe zdjęcia z podwodnego parku w Austrii (Tragoess) nakręcił nurek Marc Henauer. Zobacz galerię!
 • Subwing
  Subwing to idealny gadżet dla tych, którym tradycyjne nurkowanie z fajką już nie wystarcza. Norweski wynalazca Simon Sivertsen promuje swój nowy produkt. Oto zabawka, która już niebawem podbije egzotyczne kurorty!
 • Base jumping
  Elitarny, w pełni profesjonalny sport, w którym nie ma miejsca nawet na najmniejszy błąd. A jeśli już taki wystąpi nie ma czasu na zastanawianie się co dalej. Właściwie to tego czasu nie ma wcale.
 • Rekord Polski spadochroniarzy
  Oficjalnie 13 sierpnia po godzinie 12 został ustanowiony nowy Rekord Polski w dyscyplinie BIG-WAY czyli budowaniu wielkich powietrznych formacji. Po 9 próbach stu polskich spadochroniarzy utworzyło podniebną figurę w narodowych, biało-czerwonych barwach. Polska jest ósmym krajem na świecie, który dołączył do elitarnego „Klubu 100-WAY”.
 • Rekord polskich spadochroniarek
  11 sierpnia rano polskie spadochroniarki ustanowiły nowy Rekord Polski Kobiet 34 WAY w dyscyplinie Big Way oraz pierwszy Rekord Polski Head Down. Big Way polega na zbudowaniu przez zawodników w powietrzu ogromnej formacji zarówno w lataniu klasycznym, jak i w spadaniu głową w dół, czyli Head Down.
 • Wakeboarding
  Z sezonu na sezon wakeboarding zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Amatorów tej dyscypliny, która jest uważana za letnią wersję snowboardu, wciąż przybywa, a co za tym idzie – specjalne wakeparki powstają już nie tylko w nadmorskich kurortach, lecz także na obrzeżach dużych miast. W samej Warszawie jest ich dziesięć.
 • Sporty ekstremalne
  Wytrzymałość fizyczna, odporność na stres i zamiłowanie do wysokiego poziomu adrenaliny – to cechy wyróżniające entuzjastów sportów ekstremalnych. Zanim jednak zdecydujesz się na wspinaczkę, nurkowanie czy kolarstwo górskie, wykonaj podstawowe badania. Dzięki nim ocenisz przygotowanie swojego organizmu i wybierzesz odpowiedni dla siebie sport.
 • Tunel aerodynamiczny
  Polacy coraz odważniej podchodzą do realizacji własnych zainteresowań i oryginalnych form spędzania wolnego czasu. Z roku na rok przybywa pasjonatów sportów ekstremalnych. Wśród niestandardowych aktywności fizycznych dużą popularnością cieszą się również te realizowane w powietrzu. Jedną z nich jest lot w tunelu aerodynamicznym – kusząca alternatywa dla amatorów skoków ze spadochronem.
 • Turysta na Islandii
  Islandia zdecydowanie nie należy do najpopularniejszych wśród podróżników kierunków, a jedną z przyczyn jest tutejszy klimat. Przez znaczną część roku panuje nieprzyjemna pogoda, a temperatury, wiatr i opady nie sprzyjają zwiedzaniu tego kraju. A szkoda, bo niewątpliwie należy on od najpiękniejszych miejsc na świecie. Powoli jednak turystyka na tej wulkanicznej wyspie staje się coraz popularniejsza, a wiele osób przyciągają tu świetne warunki do uprawiania sportów.