• Najwyższa Izba Kontroli
  Zdaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki raport NIK nt. stanu sportów zimowych w Polsce zawiera błędy merytoryczne i metodologiczne. „Raport obnaża brak elementarnej wiedzy kontrolerów z obszaru sportu; wnioski obwiniające Ministerstwo za brak medali ośmieszają „audytorów” - powiedział minister Witold Bańka.
 • Andrzej Bargiel K2
  W rozmowie z RMF FM skialpinista przyznał, że zmęczyło go spanie. Zakładałem, że będę dwa dni tylko, ale to się przedłużyło i spałem trzy noce w sumie, więc jestem zmęczony tym spaniem na tych wysokościach - powiedział.
 • Eric Frenzel
  Eric Frenzel wygrał w Seefeld w Austrii zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Niemiec, który po skokach zajmował drugie miejsce, był najszybszy w biegu na dystansie 5 km. 
 • Igrzyska Olimpijskie w Soczi
  Już tylko godziny zostały do oficjalnego otwarcia zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Tymczasem serwisy społecznościowe pełne są zdjęć i informacji o tym, że sportowcy, dziennikarze i goście zastali na miejscu jedną wielką prowizorkę. Internet pęka ze śmiechu, a furorę robią m.in. takie obrazki...
 • Heliskiing
  Dla miłośników nart i snowboardu zatłoczone zimowe stoki nie są już żadną atrakcją. Teraz adrenaliny dostarcza heliskiing, czyli zjazdy z miejsc niedostępnych dla ogółu.
 • Dwie deski zamiast jednej
  Do tej pory oczywistym było, że o narciarstwie mówimy, kiedy mamy do dyspozycji dwie deski, a o snowboardzie, gdy deska jest jedna. Dziś ta podstawowa różnica ulega całkowitemu zatarciu. Dzięki Dual Snowboards snowboardziści mogą zjeżdżać na dwóch deskach.
 • Speedriding
  Zapaleni narciarze pracują już nad kondycją przed sezonem zimowym, kompletują sprzęt i z niecierpliwością nasłuchują sygnałów o pierwszych opadach śniegu na Kasprowym. Nic w tym dziwnego, mamy już październik. Ten film dedykujemy maniakom dwóch desek. Może warto tej zimy spróbować czegoś innego... może speedriding? Sprawdźcie to!
 • Słowacka firma chce inwestować w wyciągi narciarskie w Polsce
  Tatry Mountain Resorts (TMR), największa firma branży turystycznej na Słowacji, która chce przejąć Polskie Koleje Linowe, przekonywała w Zakopanem samorządowców i przedsiębiorców z południa Polski do swoich planów inwestycyjnych w naszym kraju.