• mieszkanie
  Nawet teraz, gdy mieszkania sprzedają się w dość szybkim tempie, można zaprzepaścić szansę uzyskania dobrej ceny. Powodem są zbyt wysokie oczekiwania sprzedających. Znacznie zawyżona cena ofertowa odstraszy każdego klienta.
 • blok, mieszkanie
  Sprzedaż mieszkania to nie tylko zysk, ale całkiem duży wydatek. Często, skupieni na końcowym wyniku, zapominamy, że proces sprzedaży wiąże się także z kosztami – zwłaszcza z prowizją agenta. W zależności od umowy, może ona wynosić od 1 do aż 6,15 proc.! Dlatego umowy należy czytać uważnie, by nie być zaskoczonym wielkością prowizji należnej pośrednikowi.
 • blok
  Błyskawicznie rozwijający się rynek nieruchomości nie przestaje zaskakiwać. Zgodnie z szacunkami Eurostatu ponad 40 proc. Polaków żyje w zbyt ciasnych mieszkaniach, a Polska znajduje się w czołówce rankingu europejskich państw jeśli chodzi o przeludnienie.
 • Znamy wyniki kolejnej sondy portalu RynekPierwotny.pl. Tym razem przedstawicieli firm deweloperskich zapytano, co w 2019 roku będzie miało największy wpływ na ceny mieszkań. Czy w tym roku czekają nas kolejne, znaczące wzrosty cen nieruchomości?
 • mieszkanie
  Długookresowy i wyraźny wzrost cen mieszkań zawsze jest czynnikiem zachęcającym do odsprzedaży "M" wcześniej kupionego w celach typowo inwestycyjnych. Można sądzić, że pod wpływem doniesień z rynku mieszkaniowego, spora część inwestorów obecnie bierze pod uwagę sprzedaż lokalu. Właśnie dlatego eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili sprawdzić, ile w przypadku odsprzedaży typowego mieszkania mogłaby zarobić osoba, która kupiła taki lokal dwa lata wcześniej.
 • Warszawa blok na Bródnie
  W nowym budownictwie zazwyczaj to mieszkania znajdujące się na wyższych, a przede wszystkim ostatnich piętrach są wyżej wyceniane przez deweloperów. W takim przypadku wyższa cena wynika z widoków rozciągających się z okna. Nierzadko także z dodatkowego tarasu, czy przynajmniej większego balkonu, które często przynależą do takich lokali mieszkalnych.
 • osiedle
  Notariusze mogą sporządzać umowy sprzedaży nieruchomości położonych na uwłaszczonych gruntach bez dokumentów potwierdzających przekształcenie użytkowania wieczystego we własność - informuje w piątek "Rzeczpospolita" za prezesem Krajowej Rady Notarialnej.
 • Mieszkanie
  Trzy miesiące - średnio tyle agentom nieruchomości Nowodworski Estates zajmuje sprzedaż mieszkania. Dopięcie transakcji to czasem droga przez mękę; można jednak ułatwić sobie życie. Posłuchajcie rad specjalistów - nieruchomość uda się sprzedać szybciej i za wyższą cenę.
 • mieszkanie
  W związku z likwidacją użytkowania wieczystego i przekształceniem go w prawo własności lub współwłasności, rynkowi mieszkaniowemu grozi na początku roku mały paraliż. Wszystko przez to, że bez zaświadczenia od dotychczasowego właściciela gruntu, mieszkanie nie będzie mogło zmienić właściciela. A na wydanie zaświadczenia, urzędy będą miały cztery miesiące.
 • mieszkanie
  Większość kupujących swoją przygodę z nabyciem przyszłego mieszkania lub domu rozpoczyna od dokładnego przeszukania serwisów ogłoszeniowych. A tam pośrednicy nieruchomości dwoją się i troją, by przyciągnąć zainteresowanych, korzystając z różnych sztuczek marketingowych.