• Przymilają się, poniżają, szukają autorytetu. Coraz więcej Polaków twierdzi, że kontakt ze sprzedawcą to najlepszy sposób na odreagowanie i poprawę samopoczucia.
 • Łódź walczy z dopalaczami
  Władze Łodzi chwytają się wszystkich możliwych sposobów, aby nie dopuścić do sprzedaży dopalaczy w ich mieście. Chwytano się już wielu różnych sposobów. Były już karawany stojące przed sklepami, księża "obmadlający" klientów, a nawet remonty chodników robione tak, żeby do sklepów z "legalnymi narkotykami" nie można było się dostać. Teraz przyszła kolej na pozwy sądowe. Skierowane nie w sprzedawców, ale właścicieli kamienic, w których mieszczą się problematyczne sklepy.
 • Krystyna Janda
  Krystyna Janda to jedna z najbardziej docenianych i utytułowanych polskich aktorek. Okazuje się jednak, że mimo olbrzymiego dorobku, nie wszyscy kojarzą jej twarz i nazwisko.
 • Sieci energetyczne
  W wielu krajach Unii, zmiana sprzedawcy prądu przynosi wielkie oszczędności. Ale nie w Polsce. Choć możemy zmienić dostawcę, to jednak nie wpłynie to na nasze rachunki.
 • Zawody zagrożone bezrobociem
  Kryzys w branży budowlanej najlepiej widać w urzędach pracy. Na dziesięć najbardziej zagrożonych bezrobociem zawodów dwa są bezpośrednio związane z budownictwem. Na czele rankingu są od lat sprzedawcy. Oto zawody, w których jest najwięcej bezrobotnych.
 • Telewizor
  Choć lada chwila minie rok od przyjęcia przez rząd ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej, to nadal trudno uzyskać rzetelną informację na temat tego, jaki sprzęt należy kupić, by odbierał programy po 31 lipca 2013 roku. Tego dnia wyłączony zostanie analogowy sygnał telewizji naziemnej.
 • zakupy
  Potrafimy zrezygnować z zakupów z powodu obecności w sklepie osoby, która wygląda lepiej od nas albo gdy ekspedientka jest za ładna. Takie wnioski płyną z najnowszego badania przeprowadzonego przez serwis "ScienceDaily".
 • Zamiast kas fiskalnych w sklepach są atrapy
  Firmy unikają kas fiskalnych jak diabeł święconej wody. Na przykład w Wielkopolsce 38 proc. sprzedawców ukrywa dochody – ustalił „DGP”. Z danych urzędów kontroli skarbowej wynika, że rekordową liczbę mandatów nałożono w Rzeszowie (1282), Krakowie (1230) i we Wrocławiu (1190).