• Budowa drogi - zdjęcie ilustracyjne
  Polsce zagraża odebranie dotacji unijnych przeznaczonych na finansowanie budowy autostrad. Komisja Europejska zleciła polskiemu rządowi kontrolę działalności GDDKiA - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie". To efekt działań irlandzkiej firmy SRB, wyrzuconej z budowy trzech odcinków autostrady A1 Toruń-Kowal przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.
 • Sławomir Nowak
  Minister transportu i budownictwa nie ma zastrzeżeń do działań Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w związku z konfliktem z irlandzką firmą SRB, wykonawcą trzech odcinków autostrad A1 pomiędzy Toruniem a Łodzią.
 • Walec na drodze
  Irlandzka firma SRB, z którą GDDKiA rozwiązała umowę na budowę odcinków A1 wytacza ciężkie działa. Nie dość, że w sądach będzie się domagała aż miliarda złotych odszkodowań, to jeszcze donosi na Polskę do Brukseli i chce, by Komisja Europejska przyjrzała się rządowemu programowi budowy dróg.
 • Budowa drogi
  O siedem dni Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydłużyła termin wykonania najpilniejszych prac przez wykonawcę dwóch odcinków autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim. Dodatkowy czas ma pomóc irlandzkiej firmie w uporządkowaniu formalności.
 • Budowa drogi
  Irlandzka firma SRB nie zrealizowała w wyznaczonym terminie znacznej części prac, do których wykonania zobowiązała się 14 sierpnia - oceniła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Spółka jest zaangażowana w budowę fragmentu A1 z Czerniewic do Kowala.
 • Budowa drogi
  Irlandzka firma SRB nie wywiązuje się ze zobowiązań na budowie autostrady A1 - ocenia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Spółka jest zaangażowana w budowę fragmentu A1 z Czerniewic do Kowala.