• Ranil Wickremesinghe
  Prezydent Sri Lanki Maithripala Sirisena rozwiązał w piątek parlament i wyznaczył na 5 stycznia datę przedterminowych wyborów - poinformowała jego kancelaria.
 • Borys Szyc i Justyna Nagłowska
  Borys Szyc i Justyna Nagłowska spędzili ostatnio piękne chwile podróżując po pięknych, azjatyckich wyspach. Zdjęciami i przemyśleniami z tej egzotycznej podróży pochwalili się na Instagramie.
 • SRI LANKA. NAJWIĘKSZA EPIDEMIA DENGI OD LAT
  Azja Południowo-Wschodnia to coraz bardziej popularny kierunek wakacyjnych podróży Polaków. Dużym zainteresowaniem cieszy się Sri Lanka. Kraj ten zmaga się właśnie z największą od lat epidemią przenoszonej przez komary dengi prowadzącej do groźnej dla życia gorączki krwotocznej. W tym roku na tę chorobę zmarło już 225 osób. Ponad 76 tys. zostało zarażonych.
 • Tragedia na Sri Lance
  Do 126 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osuwisk na Sri Lance w wyniku deszczy monsunowych, które w czwartek i piątek nawiedziły zachodnią i południową część wyspy - podały w niedzielę lankijskie władze. Ponad sto tys. ludzi musiało opuścić swe domy.
 • Zniszczenia
  Co najmniej 19 osób zginęło, a 13 zostało rannych w następstwie zawalenia się w piątek w nocy góry śmieci w dzielnicy slumsów w stolicy Sri Lanki, Kolombo, na skutek intensywnych deszczy - poinformowały w sobotę lankijskie władze.
 • Światynia Wat Arun w Tajlandii
  Podróże do Azji do niedawna były drogie i nie zawsze bezpieczne – obecnie są świetnym pomysłem na wakacje. Można wybrać się na własną rękę lub do lubianego kurortu... Jedni wolą zaszyć się w egzotycznej dżungli, inni wylegiwać na pięknej plaży? Azja słynie z różnorodności – trzeba tylko wsiąść na pokład samolotu, aby obudzić się w świecie pełnym smaków, barw, dźwięków, religii i kultur…
 • Uzbrojony mężczyzna w kominiarce
  Ponad 50 meczów, w czasie których można podłożyć bombę. Miliony fanów, z których każdy może stanowić potencjalne zagrożenie. A jeszcze zanim się skończą piłkarskie mistrzostwa Europy Euro 2016 rozpocznie się we Francji największy i najbardziej znany na świecie wyścig kolarski Tour de France. Przy liczącej kilka tysięcy kilometrów trasie pojawić się może nawet kilkanaście milionów widzów. Strzec ich ma ponad 20 tys. ludzi, w tym jak podało Polskie Radio po raz pierwszy w historii jednostki antyterrorystyczne Żandarmerii.
 • Gdzie wyjechać na święta Bożego Narodzenia? Kenia
  A może Boże Narodzenie pod palmą? Prezentujemy najbardziej budżetowe oferty na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Dla porównania: przy niektórych wyjazdach podajemy też ceny wyjazdów egzotycznych poza okresem świąteczno-noworocznym w takim samym lub zbliżonym standardzie.
 • Równolegle do wzrostu liczby wyjazdów w egzotyczne rejony świata rośnie liczba nietypowych chorób wśród Polaków. Jedną z przyczyn jest to, że część wyjeżdżających rezygnuje ze szczepień .
 • Szkielet
  Archeolodzy dokonali niezwykłego odkrycia. W jaskini w Cejlonie znaleźli dobrze zachowany, kompletny szkielet Homo sapiens sprzed około 37 tysięcy lat.