• Ekshumacja szczątków Stanisława Pyjasa
  W śledztwie dotyczącym śmierci w 1977 r. krakowskiego studenta Stanisława Pyjasa wyczerpano materiał dowodowy i przeprowadzono wszystkie zaplanowane czynności. Trwa analiza akt zmierzająca do podjęcia decyzji końcowej – poinformowano PAP w krakowskim oddziale IPN.
 • Akta
  Analiza kolejnych tomów akt i kierunkowa kwerenda w zbiorze akt zastrzeżonych to czynności, które należy jeszcze wykonać w toku śledztwa w sprawie śmierci w 1977 r. studenta Stanisława Pyjasa - poinformował PAP prok. Ireneusz Kunert z krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
 • Bronisław Wildstein
  7 maja 1977 roku w bramie krakowskiej kamienicy znaleziono ciało Stanisława Pyjasa. Wynik pierwszego, sterowanego przez SB śledztwa, nie pozostawił wątpliwości - pijany w sztok student upadł i zadusił się własną krwią. Przyjaciele Pyjasa wątpliwości od początku mieli jednak mnóstwo. Ich zdaniem Staszek padł ofiarą morderstwa, a odpowiedzialnych należało szukać wśród oficerów służb. Od tragedii minęło 36 lat, w krakowskim IPN trwa już piąte już śledztwo w tej sprawie. W rozmowie z dziennik.pl Bronisław Wildstein krytykuje prokuratora IPN i mówi, że dziś nikomu nie zależy na jej wyjaśnieniu.
 • Kadr z filmu "Trzech kumpli" TVN, którego bohaterem jest Stanisław Pyjas
  Eksperci, którzy przeprowadzili ekshumację zwłok Stanisława Pyjasa, ustalili przyczynę śmierci krakowskiego studenta. Nijak ma się ona do wcześniejszych ustaleń prokuratury. Najnowsze informacje zszokowały rodzinę.