• Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy
  Fabuła nowej odsłony "Gwiezdnych wojen" wciąż pozostaje pilnie strzeżoną tajemnicą, ale jej twórcy krok po kroku wprowadzają kinomanów w świat bohaterów "Przebudzenia mocy". Studio Lucasfilm przedstawiło fanom serię zdjęć w wysokiej rozdzielczości...
 • Grzegorz Braun
  Senat tylko obraduje, a decydują rycerze Jedi, czyli intergalaktyczna bezpieka, ubecja. Nawet w tym wąskim kręgu panuje zamordyzm i jedynowładztwo - to tylko fragment wywodu Grzegorza Brauna. Kandydat na prezydenta został zapytany o to, czy jego zdaniem "Joda był Żydem". Najpierw się roześmiał, a potem rozpoczął analizę "na serio". W jednym z bohaterów dopatrzył się podobieństw do Ryszarda Kuklińskiego, w innym - Pawlika Morozowa.
 • "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" i najlepsze memy
  Pierwszy zwiastun nowej odsłony gwiezdnej sagi wywołał wielkie poruszenie w sieci. Nie dość, że teaser "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy" bije rekordy popularności (w ciągu pierwszych 72 godzin na YouTube oglądano go ponad 40 mln razy), to jeszcze zainspirował mnóstwo memów. Oto najciekawsze...
 • Hełm żołnierza Imperium z filmu "Gwiezdne Wojny"
  Prezes Walt Disney Studios Alan Horn zdradził, że rozpoczęto już zdjęcia do najnowszej części "Gwiezdnych wojen" i że obsada filmu jest już prawie kompletna. Wciąż jednak pozostaje tajna.
 • Lord Vader i jego ojciec, George Lucas
  Lucasfilm, studio filmowe George'a Lucasa, twórcy filmów z serii "Gwiezdnych wojen", zostało kupione przez Walt Disney Co. za 4,05 mld dolarów. Przy tej okazji wytwórnia Disneya ogłosiła, że wyprodukuje siódmą część "Gwiezdnych wojen".
 • Parada fanów "Gwiezdnych wojen" w Londynie
  Dokładnie 35 lat temu, 25 maja 1977 roku premierę miała pierwsza część oryginalnej trylogii "Star Wars". Od tamtej pory biznes oparty nie tylko na filmach, lecz także na sprzedaży książek, zabawek, ubrań i innych gadżetów inspirowanych filmami, przyniósł już ponad 30 miliardów dolarów obrotów. A interes wciąż się kręci znakomicie.