• podatki biznes
  KNF dołącza do tych nadzorców rynku, którzy umożliwiają przedsiębiorcom testowanie innowacyjnych rozwiązań i instrumentów.
 • gospodarka
  Gdy spotykam się z przedsiębiorcami, publicznie ogłaszają, że nie chcą pomocy, lecz w kuluarach stwierdzają, że gdyby państwo zrobiło dla nich to czy tamto, nie powiedzieliby „nie” - przyznaje w rozmowie z Sebastianem Stodolakiem Jan Filip Staniłko dyrektor departamentu innowacji w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Pracował m.in w Instytucie Studiów Przemysłowych, Warszawskim Instytucie Studiów Ekonomicznych oraz Instytucie Sobieskiego. Absolwent studiów doktoranckich na Uniwersytecie Jagiellońskim i Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadził projekty badawcze nt. m.in. różnorodności modeli innowacji i potencjału innowacyjnego w polskich firmach przemysłowych. 
 • spółka, firma
  Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii szykuje nową formę spółki – prostą spółkę akcyjną. Będzie ona przeznaczona głównie dla start-upów.
 • Łukasz Kroplewski
  W ciągu dwóch tygodni Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo założy spółkę wespół ze… start-upem - ujawnił Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu PGNiG ds. rozwoju, w rozmowie z Markiem Tejchmanem, która odbyła się w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
 • Przemysław Gałązka
  Inteligentne sensory zamontowane pod dachem mierzą jego ugięcie. To w połączeniu z analizą pogody daje informację o tym, czy i co trzeba zrobić, by uniknąć katastrofy budowlanej. Na tym pomyśle opiera się idea start-upu Sense Monitoring, który w czasie European Start-up Days w Katowicach otrzymał nagrodę w kategorii Tradition & Modernity.
 • Wojciech Fedorowicz
  Urządzenia medyczne i systemy wspierające sprzedaż i marketing - tu startupów w Polsce jest najwięcej. W to wszystko wplata się sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe - wyjaśniał w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Wojciech Fedorowicz, partner zarządzający funduszu TDJ Pitango Ventures.
 • Start Up
  Nasz startupowy entuzjazm zaczął się w momencie, gdy szał na tę formę pobudzania biznesu zaczyna wygasać. I to nawet w samej Dolinie Krzemowej.
 • Adam Góral
  Grupa Asseco zainwestowała 2 mln złotych w spółkę Modulus, krakowski start-up, wyspecjalizowany w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań chmurowych oraz świadczeniu usług w zakresie projektowania UI/UX. Szef firmy, Adam Góral mówi w wywiadzie dla "DGP", co sądzi o planie Morawieckiego i wspieraniu start-upów.
 • Mężczyzna pracuje
  Brak zysków mimo lat działalności. Brak wpływu na coś, co można by górnolotnie nazwać rozwojem społecznym. Oraz wirtualne wyceny. Tak wygląda ten biznes.
 • Warszawa
  Warszawa ściąga elitę młodych naukowców i przedsiębiorców z całego regionu.