• Wrak Tu-154M
  Decyzją wojskowej prokuratury w Poznaniu 187 członków rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej uzyskało status pokrzywdzonego, w związku z niedopełnieniem obowiązków przez polskich śledczych, informuje "Gazeta Polska Codziennie".
 • Szczęśliwy facet w centrum uwagi
  Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego opracowali raport badający związek między naszym statusem społecznym a poziomem dobrego samopoczucia. Okazuje się, że to nie majątek jest podstawą naszego szczęścia, ale szacunek wśród grupy, w której żyjemy.
 • To nasza postawa oraz pewność siebie ukazują nasz status otoczeniu
  Powszechnie uważa się, że o statusie mężczyzny najlepiej mówią symbole. Im bardziej luksusowe i im sprawniej ich właściciel potrafi się nimi obnosić tym lepiej wygląda w oczach społeczeństwa. Zdaniem portalu facetpo40.pl samochód, kasa i dom to nie wszystko.
 • Pokolenie SMS: czy grozi nam fonoholizm?
  Co piąty nastolatek twierdzi, że telefon komórkowy jest dla niego czymś więcej niż tylko narzędziem do komunikowania się z innymi - wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii "Uwaga! Fonoholizm". Jakie znaczenie ma komórka dla młodego człowieka?
 • Nadanie mowie śląskiej statusu języka regionalnego mogłoby być "podsycaniem sztucznych separatyzmów" - ostrzegało MSWiA
  Nie tylko Jarosław Kaczyński ostrożnie traktuje "śląskość". Ministrowie rządu Donalda Tuska również ostrzegali przed niebezpiecznymi dla państwa pomysłami dotyczącymi Śląska.