• vat
  Z achowanie preferencyjnej stawki VAT na napoje owocowe to zdecydowanie krok w dobrym kierunku. Szkoda tylko, że zmiany wprowadzane są tak późno.
 • Budowa drogi
  Najpierw jeden organ państwowy narzucił startującym w przetargach, aby stosowali zróżnicowane stawki VAT. Teraz inny organ tego samego państwa każe im dopłacać milionowe kwoty.
 • mieszkanie
  Resort infrastruktury prowadzi konsultacje społeczne dot.yczące planowanej uchwały Rady Ministrów w sprawie przyjęcia Krajowego Planu mającego na celu zwiększenie liczby budynków o niskim zużyciu energii - projekt uchwały i krajowego planu zostały przedstawione do konsultacji w połowie października.
 • Pieniądze
  Bruksela krytykuje nas za system preferencyjnych stawek VAT, a rząd ma kłopot z rozchwianiem dochodów z tego podatku – w okresach wzrostu i spadku koniunktury gospodarczej wymykają się spod kontroli. To wystarczające powody, żeby zrobić z tym porządek. Jak? Nad tym głowią się już urzędnicy Ministerstwa Finansów. Jak udało się nam ustalić, analizują trzy warianty.
 • polski złoty stuzłotówki banknoty
  Do budżetu wpływa znacznie więcej pieniędzy z VAT, niż zakładano. Czy to oznacza, że rząd obniży stawkę podatku? Zdaniem ekspertów to bardzo prawdopodobne, zwłaszcza, że władze będą mogły w ten sposób zdobyć punkty przed wyborami parlamentarnymi.
 • Dom
  Likwidacja ulgi w podatku VAT dla inwestorów indywidualnych to cios dla budownictwa - uważają przedsiębiorcy. Chodzi o odebranie osobom, które budują lub remontują domy, możliwości odliczenia części podatku VAT na niektóre materiały budowlane.