• Agata Młynarska
  Dwa dni temu plotkarska prasa pisała, że Agata Młynarska traci wzrok przez swoją chorobę. Dziennikarka dementuje te plotki i oburza się na pisanie bzdur dotyczących jej schorzenia.
 • Siłownia
  Sterydy w sporcie profesjonalnym były, są i będą, ale coraz częściej sięgają po nie osoby zajmujące się aktywnością fizyczną tylko amatorsko. Dotyczy to nie tylko mężczyzn, ale również kobiet, które marzą, żeby sławą dorównać swoim pięknym i wysportowanym idolkom. Do czego prowadzi zażywanie sterydów?
 • Ból
  Blisko 30 proc. chorych na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest leczonych lekami steroidowymi, z czego aż dwie piąte przez ponad pięć lat – wynika z nowego badania przeprowadzonego wśród polskich pacjentów. Jest to niezgodne z międzynarodowymi standardami, oceniają eksperci.
 • Ampułka i strzykawka
  Niektórzy ludzie ćwiczący na siłowni, którzy chcą szybko osiągnąć wymarzoną sylwetkę, sięgają po sterydy anaboliczne. Jak te substancje działają na zdrowie? Czy wywołane przez nie zmiany są odwracalne?
 • Mężczyzna ćwiczy
  Anaboliki stosowane na przyrost masy mięśniowej, siły i wytrzymałości, niosą poważne konsekwencje dla naszego organizmu. Nie tylko zaburzają pracę wielu narządów, m.in. wątroby lub serca, ale mają też poważne skutki dla wyglądu. Ginekomastia czy łysina to tylko niektóre z nich.
 • Maria Szarapowa
  28-letnia rosyjska tenisistka Maria Szarapowa przyznała na konferencji prasowej w Los Angeles, że miała pozytywny wynik testu antydopingowego, który przeprowadzono podczas tegorocznego Australian Open. Jak wyjaśniła, chodziło o substancję pod nazwą meldonium.
 • Lee Priest
  Obwody ramion przekraczające 60 cm, waga dużo powyżej 100 kg i wyniki siłowe, których pozazdrościłby niejeden bywalec siłowni. Mimo że wszystko to nie jest "darem natury" trudno uwierzyć, że zaczynali jako anemicznymi, szczupli chłopcy. Zobacz galerię!
 • Mężczyzna
  Powiększone gruczoły piersiowe u mężczyzn, czyli tzw. ginekomastia, najczęściej są wynikiem zaburzeń hormonalnych, stosowania sterydów lub nagromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicach sutków. Rozwiązaniem mogą być odpowiednie ćwiczenia i dieta, a także zabieg chirurgiczny. Z problemem zmaga się 45 proc. mężczyzn.
 • Co wiemy o łuszczycy?
  Blisko milion Polaków cierpi na łuszczycę, z czego 1600 zmaga się z jej ostrą postacią. Ze względu na charakter choroby, jest ona tematem tabu, a osoby nie mające na co dzień styczności z łuszczycą, mają małą wiedzę na jej temat.
 • Coraz więcej nielegalnych leków z Chin i Indii
  Polski rynek zalewają nielegalne leki sprowadzane z Chin i Indii. Funkcjonariusze Urzędu Celnego w ubiegłym roku przechwycili 40 tysięcy sztuk farmaceutyków, czyli czterokrotnie więcej niż w 2011 roku.