• Gabinet stomatologiczny
  Z rządowych dopłat do gabinetów stomatologicznych skorzystało tylko 187 szkół. Dentystę ma wciąż mniej niż co dziesiąta placówka.
 • Kobieta u dentysty
  Ból dziąsła, często bagatelizowany, może oznaczać początek groźnego zapalenia przyzębia. Nieleczone zapalenie prowadzi do paradontozy, przez którą można nawet stracić zęby i wprowadzając drobnoustroje do krwi, doprowadzić do innych poważnych chorób. O czym warto pamiętać, by do tego nie dopuścić?v
 • Stomatolog pokazuje pacjentce RTG zębów
  Badania RTG to podstawa diagnostyki w stomatologii. Pozwalają zajrzeć tam, gdzie ludzkie oko nie sięga, a co za tym idzie dobrać najskuteczniejszą terapię dla pacjenta. Jednak wciąż wielu z nas się ich obawia – czy są bezpieczne i czy zawsze są niezbędne?
 • Kontrola zębów
  Dentyści mogą w przyszłości oferować plomby wydrukowane dzięki drukarkom 3D. Specjalny materiał do wypełnień będzie też zapobiegał próchnicy - zapewniają wynalazcy z Holandii.
 • Gorzka czekolada wzmacnia szkliwo
  Jeśli chcesz mieć zdrowe zęby i dziąsła, pij czerwone wino i zieloną herbatę, nie odmawiaj sobie gorzkiej czekolady, żółtego sera i lizaków z lukrecją. Naukowcy przekonują, że składniki tych produktów hamują rozwój niekorzystnych w jamie ustnej bakterii, zapobiegają próchnicy i zabijają nieświeży oddech. Nie wierzysz? Oto dowody!
 • Ashik Gavai
  Ile zębów można usunąć w czasie jednej wizyty na fotelu dentystycznym? 1? 2? 232? Tyle właśnie zębów usunęli chirurdzy chłopcu cierpiącemu na szczególną chorobę.
 • Kobieta u stomatologa
  Wesela planują dziś wedding plannerzy, tymczasem przemysł ślubny ma nowego doradcę – wedding smile concierge. To osoba, której zadaniem jest zadbać o zęby panny młodej. Nowa profesja jest efektem mody na stomatologię ślubną, jaką wywołała księżna Kate. W Polsce działa już gabinet, który pierwszy zatrudnił zębowo-weselnego doradcę.
 • Fatalny stan dziecięcych zębów. Próchnica atakuje
  Alarmujące wyniki kontroli stomatologicznych. Aż 85 proc. przebadanych sześciolatków ma próchnicę. Problem w tym, że rodzice nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest dbanie o zęby dzieci. Dziury w mleczakach mogą być przyczyną poważnych chorób.
 • Setki tysięcy pacjentów bez darmowej stomatologii
  Na Podkarpaciu, gdzie ok. 800 tys. pacjentów pozbawionych jest obecnie bezpłatnej opieki dentystycznej, NFZ ogłosi w piątek dodatkowy konkurs na świadczenia stomatologiczne. W regionie ponad 30 proc. dentystów nie podpisało dotąd kontraktów na 2011 rok.
 • Start do zdrowych zębów
  Wielu z nas kojarzy zdrowy stan uzębienia z białymi, "równymi" zębami i świeżym oddechem. Może się wydawać, że wystarczy wyleczyć zęby, by móc cieszyć się pięknym uśmiechem. Z pewnością właściwe leczenie jest elementem najważniejszym, jednak droga do mocnych, zdrowych zębów jest bardziej skomplikowana.