• 1. Zacznij bardzo wcześnie
  Ty lub twoje dziecko boicie się dentysty? To problem większości rodziców, którzy stają przed wyzwaniem, jakim jest leczenie zębów malucha. Warto wiec przygotować się do tego. Oto 7 sposobów na to, jak uchronić dziecko przed traumą na całe życie.
 • Kobieta u dentysty
  Strach przed dentystą wciąż towarzyszy Polakom. Boimy się bólu, dźwięku wiertła, a nawet… rachunku za leczenie. Jak temu zaradzić? Z pomocą przychodzą dziś nowoczesne technologie, które likwidują poszczególne lęki z jakimi trafiamy do dentysty. Oto 4 z najciekawszych rozwiązań stosowanych dziś w polskich gabinetach.
 • Mężczyzna u dentysty
  Co drugi mężczyzna unika wizyty u dentysty z powodu strachu - wynika z badania opinii na potrzeby kampanii "Lekcja Stomatologii".
 • Dziewczynka u dentysty
  Strach przed stomatologiem towarzyszy 46%i Polaków. Często zakorzeniony jest we wspomnieniach z dzieciństwa i nieświadomie przekazywany najmłodszym. Tymczasem od wielu lat wizyty dentystyczne są przyjemne i bezbolesne. Jak nie dopuścić do rozwoju dentofobii u dzieci?
 • Dziecko boi się dentysty?
  Dla dziecka wizyta u dentysty jest tak samo stresująca, jak wizyta u pediatry i podanie zastrzyku. Przeraża biały fartuch, widok strzykawki, nadmiar nieznanej aparatury. Zanim więc wybierzemy się na przegląd lub leczenie mleczaków warto przygotować się do wizyty i to już w domu.
 • Polacy nie chodzą do dentysty, bo się go boją
  Polacy najczęściej chodzą do dentysty z powodu bólu, a nie na kontrolę. Co trzeci z naszych rodaków po prostu boi się wizyt u stomatologa. Jesteśmy pod tym względem bardziej strachliwi niż Włosi, Francuzi czy Hiszpanie.