• Ordynator pracował od początku roku
  Ordynator oddziału ortopedii szpitala w Chełmie zasłabł po tym, jak kontynuował trwający od początku roku dyżur. Jego koledzy walczyli w tym czasie o nowe kontrakty i pieniądze. Mężczyzna miał pierwotnie pracować do jutra. Placówka podpisała już umowy z protestującymi lekarzami.
 • Włosi i Hiszpanie mają dość cięć
  Włoskie i hiszpańskie związki zawodowe torpedują wysiłki swoich rządów, które starają się, by oba kraje uniknęły bankructwa. Konieczne oszczędności wzbudzają coraz większą niechęć obywateli. Związkowcy mobilizują ludzi i organizują coraz głośniejsze protesty.
 • Kolej w piątek nie stanie
  Nie będzie w piątek strajku na kolei. Związkowcy z Przewozów Regionalnych doszli do porozumienia z zarządem spółki. Kolejarze dostaną podwyżki w ratach: 120 zł od sierpnia br. - co już nastąpiło, oraz od lipca 2012 r. 130 zł i od początku 2013 r. o 30 zł.
 • Nicolas Sarkozy nie ustąpi przed falą strajków.
  Wszystko wskazuje na to, że sezon masowych strajków we Francji dopiero się zaczyna. W dzień po rekordowo licznych manifestacjach przeciw reformie emerytalnej prezydent Nicolas Sarkozy powtórzył w środę, że przeprowadzi te zmiany do końca. We Francji drugi dzień trwają strajki w transporcie i rafineriach.
 • Jesienna ofensywa związkowców. Będzie się działo
  Nie tylko w Grecji, Francji czy Hiszpanii. Fala protestów o podłożu gospodarczym przetoczy się też przez Polskę. Związki zawodowe właśnie szykują się do jesiennej ofensywy. Manifestować będą m.in. górnicy, kolejarze, strażacy, a nawet pracownicy służb skarbowych - pisze "Rzeczpospolita".
 • Strajkujący Francuzi zablokowali w Paryżu perony metra
  Na ulice Francji wyszły tłumy wściekłych przeciwników rządowej reformy emerytalnej. W ponad stu demonstracjach na terenie całego kraju uczestniczyło do tej pory prawdopodobnie około 450 tysięcy ludzi.