• Banknoty stuzłotowe
  W najnowszym rankingu stref ekonomicznych fDi Magazine (grupa Financial Times) Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna znalazła się na drugim miejscu wśród najlepszych w Europie; uzyskała też tytuł najlepszej strefy dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
 • Andrzej Duda
  Cała Polska stanie się specjalną strefą ekonomiczną - zakłada podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa. Nowe przepisy umożliwią zwolnienia podatkowe dla inwestorów na 10-15 lat na terenie całego kraju. Z zachęt będą mogły korzystać nie tylko duże, ale i mniejsze firmy.
 • Mercedes C 43 cabriolet zadebiutował w Genewie
  Mercedes ma dość rozchwianej sytuacji ekonomicznej w Rosji. Niemiecki koncern zmienił plan i wycofuje się z budowy nowej fabryki w mocarstwie Putina.
 • Pieniądze
  Fiat wrzucił jedynkę i przyspiesza w Tychach. Jak wynika z najnowszych wieści włoski koncern planuje w Polsce produkcję nowego modelu samochodu. Inwestycja opiewa na grubo ponad dwa miliardy złotych.
 • Grzegorz Osiecki
  Wicepremier ma znów okazję wykazać się zdolnością do dialogu - na własnym podwórku. Resort bez podania przyczyn podziękował szefom Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mianując na ich miejsce osoby o wątpliwych kompetencjach w dziedzinie kontaktów z inwestorami. Za to kojarzone z PSL - pisze Grzegorz Osiecki.
 • Bunt w wałbrzyskiej strefie. Ludzie odchodzą z pracy
  Skok PSL na Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną wywołał bunt załogi. Najważniejsi pracownicy - w sumie 22 oso - stanęli murem za zwolnionymi w piątek prezesem i jego zastępcą. Wszyscy solidarnie złożyli wypowiedzenia. Nie chcą pracować dla ludzi, przyniesionych przez resort gospodarki w teczkach.
 • PSL przejęło strefę ekonomiczną w Wałbrzychu
  WŁADZĘ w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przejęły dwie protegowane ludowców. Jedna wcześniej kierowała ośrodkiem doradztwa rolniczego, druga za słabe wyniki straciła pracę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych