• kryzys notowania
  Sektor bankowy w Polsce jest stabilny i wiarygodny. Takie są wnioski z oceny polskiego sektora bankowego na tle banków ze strefy euro. Gorzej z instytucjami z południa Europy. Jak wynika ze stress testów 25 z nich nie poradziłoby sobie w sytuacji kryzysu.
 • Belka zdradził ile w tym roku zarobią banki w Polsce
  W 2011 r. zyski polskiego sektora bankowego wyniosą ok. 15 mld zł - powiedział dziennikarzom prezes NBP Marek Belka. Dodał, że to trzykrotnie więcej niż banki potrzebowałyby do zabezpieczenia się w "nieprawdopodobnie skrajnych" warunkach.
 • Stress testy Europy to fikcja. Inwestorzy są przerażeni
  Oficjalnie wszystko jest w porządku. Bruksela ogłosiła testy banków, z wyników wszyscy są zadowoleni, bo, teoretycznie instytucje przetrwają kryzys. ALe to fikcja. Inwestorzy nie mają złudzeń Parametry egzaminu dobrano fatalnie, wyniki są niewiarygodne, a, zdaniem analityków, największe banki Europy czeka kataklizm.
 • Rostowski: Przed strefą euro poważne turbulencje
  Zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego, strefę euro czekają jeszcze poważne turbulencje, może nawet ostrzejsze niż dotychczas.
 • Osiem europejskich banków nie zdało stress testu
  Kondycja ośmiu europejskich banków jest za słaba, aby wytrzymały długotrwałą recesję. Banki te muszą pozyskać 2,5 mld euro kapitału. Taki jest ogłoszony w piątek wynik stress testu, którym poddano 90 banków w 21 krajach.