• W 2017 r. producenci wprowadzili do sprzedaży ponad 15 tys. nowych suplementów diety
  Produktów przybywa tak szybko, że na aptecznych półkach lądują, nim ktokolwiek zdąży je przetestować. Ponad połowa Polaków wierzy, że są bezpieczne dla zdrowia. Naczelna Izba Lekarska ma inne zdanie.
 • suplementy diety
  Drakońskie kary za przekręty, nowe zasady znakowania opakowań i ograniczenie inwencji reklamowej . To kluczowe postanowienia szykowanych właśnie przepisów
 • Kapsułki
  Do zażywania suplementów diety przyznaje się 72 proc. Polaków, z czego prawie połowa (48 proc.) stosuje je regularnie - wynika z sondażu Agencji Badań Rynku i Opinii SW Research.
 • Kapsułki
  Trzeba oddzielić rzetelnych producentów suplementów od tych z szarej i czarnej strefy, bo większość z nich dba o jakość swych produktów – zapewniła na konferencji prasowej prof. dr hab. Iwona Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 • suplementy
  Rynek suplementów diety w Polsce - zwłaszcza tryb wprowadzania nowych produktów do obrotu, ich jakość i skład oraz nadzór nad reklamą - stwarza zagrożenie dla zdrowia konsumentów - orzekła Najwyższa Izba Kontroli. To wnioski z kontroli przeprowadzonej przez NIK w ciągu ostatnich dwóch lat.
 • Para młodych ludzi planuje dziecko, dom, przyszłość
  Podczas starań o dziecko bardzo ważne jest zachowanie równowagi hormonalnej w organizmie. Pomóc w tym może zbilansowana dieta bogata w mikro- i makroelementy. Co powinno się w niej znaleźć w pierwszej kolejności?
 • Kobieta czesze włosy
  Włosy spełniają dwie, bardzo ważne funkcje - estetyczną i ochronną. Informują nas o stanie organizmu - problemach, chorobach czy zaburzeniach homeostazy. Niestety w codziennej trosce o ciało często o nich zapominamy.
 • Mężczyzna z tabletką
  W trakcie stosowania określonych suplementów diety jedni odczuwają wyraźną poprawę, inni z kolei są rozczarowani, ponieważ nie widzą żadnej różnicy. Dlatego też, żeby mieć pewność, że zakupione preparaty zadziałają, nie można się kierować opiniami znajomych, niską ceną czy reklamą. Najlepiej wykonać test obciążeń organizmu. Jeżeli suplement jest dobrany indywidualnie i podawany w odpowiedniej kolejności, to na pewno przyniesie efekty.
 • Witaminy
   Nawet najlepiej ułożony jadłospis rzadko dostarcza wszystkich składników odżywczych. Dlatego suplementację warto prowadzić przez cały rok, jednak rodzaj zażywanych preparatów najlepiej zmieniać co kilka miesięcy. Wiosną, kiedy organizm jest osłabiony po zimie i bardziej podatny na wirusy czy bakterie, warto wprowadzić do diety suplementy wzmacniające, dodające energii oraz poprawiające samopoczucie i kondycję.
 • Suplementy
  Tryb życia, wykonywana praca, a nawet płeć – to wszystko powinno mieć wpływ na dobór suplementów diety. Inne produkty powinni zażywać narażeni na szkodliwy wpływ chemikaliów fryzjerzy i dentyści, a inne osoby prowadzące siedzący tryb życia. Naturalne suplementy warto dobierać także do pory roku – wiosną wybierać preparaty detoksykujące, a jesienią stawiać na produkty wzmacniające odporność.