• Atopowe zapalenie skóry
  Atopowe zapalenie skóry to choroba przewlekła o podłożu genetycznym, która powoduje powstawanie stanu zapalnego na skórze. Schorzenie dotyka znaczną część społeczeństwa, zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Pacjenci mówią, że początkowo choroba przypomina uczulenie. Skóra piecze, szczypie i sprawia ból.
 • Lekarz ogląda stopy
  Świerzb to uciążliwa dolegliwość zakaźna. Często atakuje nas latem, podczas wyjazdów wakacyjnych. Jakie są objawy świerzbu? Jak leczyć świerzb?
 • Kobieta drapie głowę
  Swędzenie skóry głowy jest dość uciążliwe, bywa też objawem poważnych chorób. Jakich? Czy stres lub codzienne mycie włosów mogą być przyczynami swędzenia? W jakich przypadkach można walczyć z tą dolegliwością domowymi sposobami, a kiedy warto udać się do lekarza?
 • Egzema
  Egzema najczęściej pojawia się na dłoniach, łokciach i kolanach, ale i na twarzy. Zmiany na skórze nie tylko kiepsko wyglądają, ale i mocno dają się we znaki.
 • Kobieta drapie skórę
  Świąd skóry może sygnalizować błędy pielęgnacyjne, które łatwo jest naprawić. Ale kiedy jest uporczywy i silny może oznaczać chorobę. Kiedy swędzenie powinno wzbudzić niepokój i skłonić do wizyty u lekarza?
 • Hemoroidy
  Wbrew powszechnemu przekonaniu ma je każdy z nas. Bo hemoroidy to nie choroba! To struktury naczyniowe odpowiadające za wypróżnianie się. Z chorobą mamy do czynienia dopiero, gdy się powiększą, a stanowi temu towarzyszą pieczenie, świąd i krwawienie. Co powinniśmy zatem wiedzieć o tym schorzeniu? Kto jest na nie narażony? Jak leczyć chorobę hemoroidalną? Odpowiada dr n. med. Jacek Jesipowicz, chirurg proktolog ze szpitala Żagiel Med w Lublinie.
 • Mężczyzna ogląda włosy
  Łupież jest jednym z najczęstszych schorzeń skóry głowy. Dotyczy około 5-10 proc. populacji ogólnej, z przewagą płci męskiej. Szacuje się, że około 50% osób w wieku od 10 do 20 lat ma ten problem. Łupież wiąże się nie tylko z problemem natury estetycznej. Może on być także symptomem poważniejszych chorób, dlatego nie można go lekceważyć.
 • Kobieta drapie się w rękę
  Alergię na nikiel diagnozuje się nawet u 17 procent dorosłych i 8 procent dzieci. Jest uciążliwa, ze względu na powszechność występowania tego pierwiastka.
 • Komary
  Lato, lato, lato czeka.... a wraz z nim komary. Te latające insekty mogą skutecznie zepsuć każdy urlop. Są dokuczliwe i trudno się przed nimi obronić. Jak wobec tego radzić sobie z bolesnymi ukąszeniami?
 • Swędząca skóra
  Pokrzywka to reakcja skórna organizmu na jakąś substancję, mogą to być leki, sierść, kosmetyk.