• Policja
  Zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa usłyszał Gruzin zatrzymany w sprawie bójki w Bukowinie Tatrzańskiej. W zakopiańskiej prokuraturze zakończyło się kilkugodzinne przesłuchanie obcokrajowca. W jego przeprowadzeniu pomagał biegły tłumacz.
 • Sylwester
  Prawie 80 proc. Polaków ma noworoczne postanowienia. W nadchodzącym roku Polacy planują schudnąć, poprawić stan zdrowia, rzucić palenie i zmienić pracę. Większość tych planów kończy się fiaskiem – z badań wynika, że tylko 8 proc. osób realizuje swoje noworoczne postanowienia. Zdaniem psychologów dzieje się tak dlatego, że brak nam samodyscypliny i gotowości do wprowadzenia zmian. Noworoczne postanowienia są jednak okazją do zmierzenia się z własnymi ograniczeniami.
 • Sylwester
  Rynek darmowych imprez plenerowych w Polsce wart jest setki milionów złotych – szacuje Łukasz Ratajczak, ekspert branży koncertowej. Choć za bilety nie pobierane są opłaty, to wykonawcy otrzymują wynagrodzenie, m.in. z budżetów gmin. Takie imprezy cieszą się bardzo dużą popularnością zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. To sprawia, że na biletowane koncerty jest mniej chętnych.
 • HOUSE
  W sylwestrowym lookbooku HOUSE zebrał najbardziej charakterystyczne elementy najnowszej kolekcji marki, tworząc bardzo spójny przewodnik po sylwestrowych trendach. W kolekcji męskiej rządzi biel i czerń oraz nadruki, w tym sezonie inspirowane fakturą marmuru, wzorami na bandanach i rzeźbami. Poza T-shirtami i bluzami marka proponuje również cieplejsze kurtki puchowe oraz dodatki, na przykład plecaki z elementami ze sztucznej skóry.
 • Alkohol
  W badaniu przeprowadzonym przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych dla marki Smirnoff Black, zapytano grupę 700 pełnoletnich respondentów z sześciu największych, polskich miast o to, jak zamierzają pożegnać stary rok. Większość badanych chce spędzić sylwestrową noc w kameralny sposób, najchętniej w gronie najbliższych - blisko połowa ankietowanych deklaruje, że powitają Nowy Rok z przyjaciółmi i znajomymi na tzw. „domówce”. Podobnie jak przed rokiem, najwięcej wydamy na napoje wysokoprocentowe. Średnio będzie to kwota rzędu 97 zł.
 • dziecko
  Sylwester i karnawał to okazja do zabawy i oderwania się od codziennych obowiązków. Niestety rodzice małych dzieci, ze względu na opiekę nad maluszkiem, często rezygnują z celebrowania tego wyjątkowego czasu. Jak się okazuje, wcale nie musi tak być.
 • Moda męska
  Kolekcja Reserved prezentuje karnawałową wersję linii Office. To propozycja zarówno na elegancki, wzbogacony wysmakowanymi dodatkami wygląd jak i na ekspresję nocy sylwestrowej! Dyskretnie połyskujące materiały, skórzane wykończenia i sztywny kołnierzyk zyskują intensywny, imprezowy wygląd kiedy noszone są wraz z rozpiętymi, podwiniętymi mankietami , miejskim kapeluszem oraz modną w tym sezonie muszką.
 • Sylwestrowy savoire-vivre
  Strzelające w górę z impetem korki i buzujące bąbelki, to nieodłączny element sylwestrowej nocy. Jest jednak kilka zasad, o których warto pamiętać przed podaniem szampana o północy.
 • Strój świąteczny
  Przygotowania do wigilii to nie tylko obowiązki kulinarne. Świąteczny wieczór wymaga również aranżacji pod względem odzieży i dodatków. Oto wskazówki dla panów, którzy chcieliby wyglądać wtedy modnie i elegancko.
 • Jak zorganizować domówkę
  Wciąż nie masz pomysłu na to, jak przywitać Nowy Rok? Twoi znajomi też się nad tym jeszcze zastanawiają? Zaproś ich i sam zorganizuj Sylwestra! Oto 10 porad, dzięki którym będzie to szybkie, łatwe i niedrogie!