• Autorem tego projektu polskiego auta elektrycznego jest Roman Kadler, który wcześniej zaprojektował luksusową limuzynę
  Rządowa spółka ElectroMobility Poland ogłosiła, że z 86 zgłoszeń na projekt polskiego auta elektrycznego 66 spełniło wymogi formalne i zakwalifikowało się do II etapu. Teraz spośród niemal 70 wizji zostanie wybranych 15 do dalszej rywalizacji. To właśnie z tej liczby plebiscyt ma wyłonić pięciu laureatów - zwycięskie koncepcje będą podstawą do produkcji prototypów. Nagrodą jest 50 tys. zł. W dziennik.pl możesz zobaczyć przegląd kandydatów na narodowe auto elektryczne. Które to ślicznotki, a które to pokraki? ZOBACZ FOTO.
 • Jacek Chrzanowski i nowy supersamochód Seligia
  Jacek Chrzanowski to główny projektant supersamochodu o nazwie Syrma Hypersport Concept, który premierę miał w czasie zeszłorocznego salonu w Genewie. Teraz polski stylista postanowił rozkręcić nowe przedsięwzięcie - w rodzinnej Łodzi założył pracownię One One Lab i wraz z zespołem tworzy dwa nowe samochody. Nazwali je Seligia - od siedmiu grzechów głównych.
 • Skąd pomysł na tak kosmiczne auto?
  Syrma to nowy supersamochód, stworzony przez 27-letniego Polaka. Auto zadebiutowało w czasie salonu samochodowego w Genewie, a eksperci umieścili je obok najnowszych dzieł takich sław jak Aston Martin czy Giugiaro. Projekt wpadł w oko chińskiego biznesmena i szejka ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. "Żadnego z nich nie interesowała cena, tylko termin, w jakim możemy dostarczyć samochód" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Jacek Chrzanowski, główny projektant Syrmy.
 • SYRMA i Jacek Chrzanowski
  Syrma to nowy supersamochód, stworzony przez 27-letniego Polaka. Auto zadebiutowało w czasie salonu samochodowego w Genewie, a eksperci umieścili je obok najnowszych dzieł takich sław jak Aston Martin czy Giugiaro. Projekt wpadł w oko chińskiemu biznesmenowi i szejkowi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. "Żadnego z nich nie interesowała cena, tylko termin, w jakim możemy dostarczyć samochód" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Jacek Chrzanowski, główny projektant Syrmy.