• Makaron ze szczawiowym pesto
  Szczaw to bogactwo witamin C, A, żelaza, wapnia i magnezu – cennych dla naszego organizmu składników. W Polsce najbardziej znany jest jako główny składnik zupy szczawiowej. My mamy dla Was coś oryginalnego. Zobaczcie jak łatwo i szybko można przygotować smaczne danie z makaronem i szczawiowym pesto – w sam raz na wiosenny lunch.
 • Sałatka ogórkowo-szczawiowa
  Zgodnie z obietnicą kontynuujemy cykl przepisów na dania z zielonymi warzywami. Dziś w menu sałatka ogórkowo-szczawiowa, oczywiście autorstwa Roberta Muzyczki, Szefa Kuchni Dworu Korona Karkonoszy.
 • Zupą szczawiową i kompotem z mirabelek - tak związkowcy powitali polityków Platformy Obywatelskiej, którzy przyjechali na konwencję krajową tej partii.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Na niecodzienny pomysł wpadli radni stolicy. Poprosili by Hanna Gronkiewicz-Waltz opracowała mapę nasypów kolejowych ze szczawiem i sadów ze śliwkami mirabelkami.
 • Szczaw dziki i ogrodowy
  Stefan Niesiołowski słowami o jedzeniu szczawiu rozpętał burzę w mediach i ściągnął na siebie gromy. Postanowiliśmy sprawdzić, co kryje się w listkach, którymi jako dziecko zajadał się poseł PO. Czy szczaw jest pożywny i zdrowy?
 • Stefan Niesiołowski
  Młodzieżówka PiS próbowała wręczyć Stefanowi Niesiołowskiemu słoik szczawiu. Poseł PO zignorował młodych działaczy, którzy zostali wkrótce potem wyprowadzeni z Sejmu - podaje wprost.pl za portalem stefczyk.info.
 • Niesiołowski królem szczawiu. Internet śmieje się z posła
  Stefan Niesiołowski nie dowierza, że w Polsce są głodujące dzieci, bowiem on w dzieciństwie jadł szczaw i zawsze był najedzony. Za sprawą swojej wypowiedzi, poseł błyskawicznie stał się pośmiewiskiem Internetu.
 • Stefan Niesiołowski
  Wypowiedź Stefana Niesiołowskiego w "Kropce nad i" nie mogła przejść niezauważona. "To była, moim zdaniem, bardzo niefortunna wypowiedź" - skomentował prezydencki doradca prof. Tomasz Nałęcz. Z kolei Janusz Palikot przypomniał sobie co działo się, kiedy raz jadł obiad z Niesiołowskim.