• Sąd
  Łącznie 35 tys. zł zadośćuczynień na cele charytatywne orzekł we wtorek warszawski sąd ws. aktora Jerzego Stuhra, dziennikarza Mariusza Szczygła i tłumacza Tomasza Sadlika, którzy pozwali państwo za naruszenie prawa do korzystania z niezanieczyszczonego powietrza.
 • Mariusz Szczygieł
  Dziennikarzem Roku 2013 został Mariusz Szczygieł. Laur przyznano za "najbardziej dyskutowany artykuł roku, pokazujący moc jednego prasowego tekstu". Chodzi o reportaż zatytułowany "Śliczny i posłuszny". Została w nim opisana historia nauczycielki, która zakatowała sześcioletniego chłopca. Kobieta odsiedziała wyrok, została ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej, jej sprawa uległa zatarciu. 
 • Mariusz Szczygieł, autor przejmującego reportażu o dzieciobójczyni, która pracowała jako nauczycielka, zabrał głos. Wyjaśnia, czemu miała służyć jego publikacja. Odpowiada na zarzuty czytelników.
 • Adam Michnik
  Śmiałe wyznanie znakomitego reportażysty "Gazety Wyborczej". Mariusz Szczygieł przyznaje, że w pracy stara się unikać swojego szefa, Adama Michnika. "To taki mój pierwotny lęk" - mówi. Z czego wynika?
 • Mariusz Szczygieł
  Przedstawienie teatralne na podstawie zbioru reportaży polskiego dziennikarza Mariusza Szczygła zatytułowanego "Gottland" miało w czwartek wieczorem premierę na deskach teatru im. Jerzego Myrona w Ostrawie, na wschodzie Czech.
 • Mariusz Szczygieł
  "Zrób sobie raj", opowieść Mariusza Szczygła o Czechach, została wybrana Książką Grudnia Warszawskiej Premiery Literackiej. Wręczenie nagrody odbyło się w poniedziałek.