• Kenneth Branagh w filmie "Cała prawda o Szekspirze"
  "Cała prawda o Szekspirze" to opowieść o kondycji ludzkiej, historia uważnego obserwatora rzeczywistości rozmyślającego o upływającym czasie – powiedział reżyser i aktor Kenneth Branagh, uważany za filmowego spadkobiercę Szekspirowskiej spuścizny. Jego najnowszy film można od piątku oglądać w polskich kinach.
 • "Nagie dziewczyny czytają"
  Te panie wiedzą w jaki sposób zachęcić mężczyzn do czytania poezji. Podczas organizowanych przez nie wieczorków literackich, zasłuchani (i zapatrzeni) widzowie spijają wersety Szekspira z ust roznegliżowanych ślicznotek. Zobacz zdjęcia!
 • Słynny balkon Julii w Weronie
  Władze Werony wypowiedziały wojnę powszechnemu zwyczajowi pisania na murach domu Julii, gdzie zgodnie z tradycją znajduje się słynny balkon znany z dramatu Szekspira. Dosyć degradacji zabytku - postanowił magistrat i wydał surowe przepisy.
 • Dzieła Szekspira pomagają w postawieniu diagnozy
  "Niech ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrów przebiega knieje" - czy takimi cytatami będą witać nas lekarze w gabinetach? Niewykluczone, bo jak sugerują najnowsze badania, w zrozumieniu pacjenta pomaga... lektura dzieł Williama Szekspira.