• Wystawa na Ukrainie
  Wyjątkową wystawę z okazji przypadającego 24 sierpnia Dnia Niepodległości Ukrainy przygotował Ukraiński Komitet Olimpijski, który przypomniał największe osiągnięcia sportowe Andrija Szewczenki, braci Kliczków, Ołeksandra Usyka, Anny Bessonowej czy Siergieja Bubki, a wszystko to w otoczeniu ponad 220 tysięcy kwiatów różnych gatunków.
 • Ukraina - Rosja
  Ukraina protestuje przeciwko zniszczeniu przez Rosjan domu Tarasa Szewczenki. Budynek znajdował się w Orenburgu, gdzie ukraiński wieszcz narodowy przebywał na zsyłce. Zdaniem Kijowa, zniszczenie domu Szewczenki to pogwałcenie norm międzynarodowych.
 • Boisko piłkarskie
  Andrij Szewczenko dołączył do sztabu szkoleniowego piłkarskiej reprezentacji Ukrainy. Były gracz Dynama Kijów, Milanu i Chelsea zastąpił asystenta selekcjonera Michajły Fomenki, Ołeksandra Zawarowa.
 • Andrij Szewczenko
  Znany ukraiński piłkarz Andrij Szewczenko odrzucił propozycję objęcia stanowiska trenera reprezentacji narodowej swego kraju. 36-letni były zawodnik uznał, że jest na to jeszcze za wcześnie.
 • Andrij Szewczenko
  Federacja Futbolu Ukrainy (FFU) zaproponowała stanowisko trenera reprezentacji narodowej Andrijowi Szewczence. Wiadomość tę przekazał w poniedziałek szef FFU Anatolij Końkow, którego zdaniem głównym atutem wybitnego piłkarza jest młodość.
 • Andrij Szewczenko
  Ukrainiec Andrij Szewczenko, który niedawno zakończył karierę piłkarską, do tego stopnia zaangażował się w działalność polityczną, że - jak twierdzi - wydał już milion euro na kampanię wyborczą popieranej przez siebie partii.
 • Szewczenko ma złamaną szczękę. Czeka go przerwa
  Piłkarz reprezentacji Ukrainy i Dynama Kijów Andrij Szewczenko doznał w meczu ligowym złamania szczęki i musi pauzować kilka tygodni.