• W "Szklanej pułapce 6" poznamy przeszłość Johna McClane
  Reżyser Len Wiseman ujawnił co nieco na temat nadchodzącej, szóstej już części serii "Szklana pułapka" ("Die Hard").
 • Alan Rickman nie żyje
  Odszedł Alan Rickman. Pamiętny Szeryf Nottingham i profesor Sewerus Snape z filmów o Harrym Potterze zmarł 14 stycznia w Londynie. Miał 69 lat.
 • Bruce Willis wróci jako John McClane
  Studio 20th Century Fox szykuje kolejną, szóstą już odsłonę "Szklanej pułapki".
 • "Sposób na blondynkę"
  "Wszystkie odloty Cheyenne'a", "Orbitowanie bez cukru", "Wirujący seks"... lista jest długa. Przypominamy najbardziej koszmarne przykłady kreatywności rodzimych tłumaczy i dystrybutorów.
 • 10 kłamstw, po które kino sięga wyjątkowo chętnie:
  Z miłości do kina jesteśmy w stanie wybaczyć filmowcom największe kłamstwa. Serwis Stopklatka zebrał te, które "wciskają" nam najczęściej.
 • "Nieulotne"
  Wydarzeniem lutego będzie 85. gala rozdania Oscarów. Zanim jednak Amerykańska Akademia Filmowa wręczy (24.02) swoje cenne nagrody, na ekranach polskich kin będziemy mogli oglądać nominowane do nich obrazy – "Wróg numer jeden" i "Poradnik pozytywnego myślenia". Ale i to nie koniec filmowych emocji w tym miesiącu...
 • Bruce Willis na planie "Szklanej pułapki"
  Bruce Willis znów ratuje świat jako detektyw John McClane. Piąta odsłona "Szklanej pułapki" w kinach już od 14 lutego.
 • Kowboj Willis zaszaleje w Moskwie
  Producenci przedstawili w internecie kolejny zwiastun piątej odsłony "Szklanej pułapki" - "A Good Day to Die Hard". Najnowszy trailer przedstawia urywki wspólnych scen Bruce'a Willisa i Jai Courtneya. Jest tu też dużo Moskwy, trochę akcji, a także kilka żarcików na temat "amerykańskich kowbojów w Rosji". Polska premiera zapowiedziana jest na walentynki.
 • 1. "Zawsze będziemy mieli Paryż"
  "Zagraj to, Sam. Zagraj: "Jak mija czas", "Zatrzymajcie podejrzanych. Tych, co zwykle", "Zawsze będziemy mieli Paryż", "Ze wszystkich knajp we wszystkich miastach na całym świecie ona wchodzi akurat do mojej", "Bóg patrzy na ciebie, mała" – te teksty ze świętującej 70-lecie "Casablanki" znalazły się na liście 100 pamiętnych cytatów w historii kina Amerykańskiego Instytutu Filmowego. Oto subiektywny ranking najlepszych – naszym zdaniem – sentencji, jakie zaserwowali widzom scenarzyści...
 • Bruce Willis na planie "A Good Day to Die Hard"
  "A Good Day to Die Hard" – piąta odsłona "Szklanej pułapki" opowie o tym, jak nowojorski gliniarz wyrusza do Moskwy, gdzie spotyka swojego syna, Jacka. Ten okaże się być również twardym facetem, co ojciec. Johna McClane'a po raz piąty sportretuje Bruce Willis. Partnerują mu Mary Elizabeth Winstead i Jai Courtney. Premiera planowana jest na 14 lutego 2013 roku.