• Skoda Muzeum 2. fot_Kzn
  Samochody, szkło i buty – co łączy te przedmioty? Każdy z nich opowiada historię słynnych marek czeskich, to wie każdy. Ale nie wszyscy kojarzą, że szewc świata, bo tak nazywa się Tomasza Batę, zbudował też jedyne "amerykańskie" miasto w okresie tzw. Pierwszej Republiki Czechosłowackiej.
 • Lidl
  Produktem, który ze swojej oferty wycofuje Lidl są kałamarnice w puszcze. W opakowaniach mogą znajdować się kryształki soli przypominające kawałki szkła.
 • Budynek Sejmu
  Choć w latach 80-tych wycofano się z pomysłu otoczenia Sejmu płotem, to teraz powrócono do tej koncepcji. Jak się jednak okazuje, ta jednak szybko nie doczeka się realizacji.
 • apteka farmaceuta farmaceutka
  W trybie natychmiastowym wycofano z aptek popularny antybiotyk na zapalenie płuc. Taką decyzję podjął Główny Inspektorat Farmaceutyczny.
 • Produkcja zniczy nagrobnych
  Polskie firmy są liderami w Europie, jeśli chodzi o produkcję zniczy. W praktyce oznacza to, że produkujemy je już tak tanio, że nawet Chińczycy nie są w stanie nam zagrozić. Stłuczka szklana, parafina z Rosji i plastik ze zderzaków – to tylko kilka sposobów na obniżenie kosztów produkcji.
 • Ceramiczne cudeńka z pierwszej ręki
  Designerzy uwielbiają robić wszystko, co zaburzy klasyczne wyobrażenie o produktach. Ręcznie wyrabiana lub pochodząca z masowej produkcji ceramika zawsze cieszyła się ogromną popularnością. Kolorowe albo całkiem bezbarwne wyroby nie tylko cieszą oczy od lat, ale też pełnią różnorakie funkcje. I... przybierają osobliwe formy.
 • Szklany dom, czyli nowy pomysł na aranżację wnętrz
  Przezroczyste płaszczyzny, na ścianie gra kolorów rzucana przez szklany wazon, do tego transparenty stół i niewidoczna witryna. Takie efekty można uzyskać tylko w jeden sposób – angażując we wnętrzach szkło.