• E-papieros i zwykły papieros
  Ostrzeżenia o szkodliwości elektronicznych papierosów są zbyt alarmistyczne - uważają brytyjscy naukowcy. Ich zdaniem przestawienie się z tradycyjnego tytoniu na e-papierosy może być dużo korzystniejsze dla zdrowia.
 • Czy e-papieros szkodzi?
  W Polsce e-papierosy pali 500 tys. osób, w Wielkiej Brytanii e-palaczy jest prawie milion. Wszystkich nurtuje jedno pytanie - czy e-papierosy są bezpieczne. Zobacz.
 • Papierosy zawierają 40 substancji rakotwórczych
  Papierosy mentolowe i slim są tak samo szkodliwe dla zdrowia jak pozostałe - powiedział prof. Witold Zatoński, odnosząc się do przyjętego przez Komisję Europejską projektu noweli dyrektywy tytoniowej.
 • Zakaz palenia e-papierosów w autobusach?
  Amatorzy elektronicznych papierosów nie będą mogli ich palić w środach komunikacji miejskiej w Warszawie. Radni chcą tego zabronić. Taki zakaz obowiązuje już w Poznaniu.
 • Papierosy elektroniczne uszkadzają płuca
  Okazuje się, że elektroniczne papierosy, które miały stać się bezpieczną alternatywą dla tradycyjnego palenia tytoniu, nie są obojętne dla zdrowia. Naukowcy alarmują, że palenie e-papierosów prowadzi do uszkodzenia płuc (i to natychmiastowego!) oraz chronicznego niedotlenienia.
 • Walka z palaczami w Australii przebiera na sile
  Australijczycy walczą z palaczami najostrzej na świecie. Na opakowaniach papierosów zamieszczone są makabryczne zdjęcia osób dotkniętych chorobami wywołanymi przez palenie papierosów. Czy to dobry pomysł?
 • Opakowanie papierosów ma odstraszyć od palenia papierosów
  Ku oburzeniu firm tytoniowych, rząd w Australii postanowił, że wszystkie opakowania papierosów będą wyglądać dokładnie tak samo - utrzymane w kolorze oliwkowym z dużym napisem o szkodliwym wpływie tego nałogu na zdrowie. Nigdzie nie będzie również logo marki.